Gwiazdy

Natalia Kukulska śpiewa Chopina: "Nigdy w życiu nie miałam takiej tremy przed jakąkolwiek premierą"

Gwiazdy

Dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. „Czułe struny” - najnowsza płyta Natalii Kulkulskiej - to największy projekt muzyczny w jej karierze i wydarzenie bez precedensu. O kulisach powstawania tego albumu piosenkarka powiadała w naszym programie. Posłuchaj, jak Natalia Kukulska śpiewa utwór naszego najwybitniejszego kompozytora.

"Czułe struny" - nowa płyta Natalii Kukulskiej

„Czułe struny” - nowy utwór Natalii Kukulskiej - miał premierę 28 maja. Piosenka zapowiada płytę pod tym samym tytułem.

To największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficzny m , jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty.

210 lat temu urodził się Chopin i to był pretekst, taka okrągła rocznica. Ale tak naprawdę projekt narodził się już 10 lat temu, z okazji dwusetnych urodzin. Sama nie byłam taka zuchwała, żeby to wymyślić. Zostałam zaproszona do specjalnego koncertu w Poznaniu w jazzowych aranżacjach, z przestrzenią na improwizację. Ale koncert to był koniec tematu, miałam poczucie niedosytu, że kiedyś będę chciała do tego wrócić. Połączyłam to z moim wielkim marzeniem, czyli nagraniem płyty z orkiestrą symfoniczną , to temat się rozrósł

- wspomina Natalia Kukulska.

Udział w przedsięwzięciu wzięło w sumie blisko 100 osób.

Natalia Kukulska i jej największe muzyczne dzieło

Dzieła Fryderyka Chopina dostały nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia.

Natalia Kukulska nie ukrywa, że było sporo wątpliwości.

Jeszcze nigdy w życiu nie miałam takiej tremy przed jakąkolwiek premierą, ponieważ Chopin to jest świętość. Mówi się o Chopinie jak o pomniku, którego się nie dotyka. A z drugiej strony przecież przez lata powstało mnóstwo opracowań jego muzyki, np. jazzowe. Rzeczywiście na orkiestrę symfoniczną przełożyć to się stało możliwe tylko dzięki temu, że zaprosiłam tak wspaniałych aranżerów, którzy też mieli wątpliwości

- przyznaje piosenkarka, która wykonuje utwory Chopina i jest autorką połowy tekstów. Obok niej za warstwę liryczną odpowiadają cenione artystki: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

"Czułe struny" - kiedy premiera

Album ukaże się w sierpniu, już jest dostępny w przedsprzedaży. Płytę zapowiada piosenka „Czułe struny. Posłuchaj:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości