Gwiazdy

Kukulska organizuje koncert na cześć zmarłej mamy "Chcę cały czas przypominać!"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Natalia Kukulska (43 l.) urządza koncert ku czci swoim rodzicom, na którym polscy artyści zaśpiewają przeboje Anny Jantar (†29 l.) i Jarosława Kukulskiego (†66 l.). Sama Natalia nie wystąpi na koncercie, ale za to na scenie pojawi się cała plejada gwiazd. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Adama Sztabę, Natalię Kukulską i Kubę Badacha.

  • "Życia mała garść". Koncert ku pamięci Anny Jantar (†29 l.) i Jarosława Kukulskiego (†66 l.) odbędzie się 26 maja na Torwarze.
  • Kto wystąpi na koncercie "Życia mała garść"?
  • Czy córka Natalii Kukulskiej pojawi się na scenie?

Zobacz też: 

Wstrząsające fakty z życia Violetty Villas

"Życia mała garść". Koncert ku pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Już niebawem koncert "Życia mała garść" ku pamięci Anny Jantar (†29 l.) i Jarosława Kukulskiego (†66 l.). Koncert odbędzie się 26 maja na Torwarze. Organizuje go ich córka Natalia Kukulska.

Koncert o tytule „Życia mała garść” miał już swoją premierę w 2012 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem i dostarczył wielu wzruszeń. Pretekstem do ponownego zaprezentowania tego koncertu w 2019 roku jest 75-ta rocznica urodzin Jarosława Kukulskiego oraz przypadająca rok później 70-ta rocznica urodzin i 40-ta rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar. Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 w pobliżu warszawskiego Okęcia w katastrofie samolotu Ił-62 „Mikołaj Kopernik” lecącego z Nowego Jorku.

Fot. Archiwum prywatne Natalii Kukulskiej

Wydarzenie ma charakter niezwykle emocjonalny bo opiekę artystyczną sprawuje nad nim córka muzycznej pary, Natalia Kukulska. Sama artystka o wydarzeniach mówi:

Myślę, że koncert “Życia mała garść” poświęcony moim rodzicom, nie tylko dla mnie, będzie pretekstem do wspomnień. Ten koncert to chwila refleksji nad ulotnością życia, chwile radości i wspomnienia wywołujące uśmiech i wzruszenie. To historia osób, które połączyła niewątpliwie miłość do muzyki, opowiedziana dźwiękami i słowami ich przyjaciół. To nowe, poruszające interpretacje wspaniałych wykonawców, które po raz kolejny udowadniają ponadczasowość tego co po sobie zostawili moi rodzice. Zapraszam na muzyczne spotkanie, które obiecuję, że Was poruszy.

Celem Natalii Kukulskiej jest zachowanie pamięci jej rodziców.

Najważniejsze jest cały czas przypominać i są do tego różne preteksty, które staram się wykorzystywać - powiedziała Natalia Kukulska w studiu Dzień Dobry TVN, nawiązując do koncertu "Życia Mała Garść".

Kto wystąpi na koncercie "Życia mała garść"?

Piosenki, które łączą całe pokolenia Polaków, zaaranżowane przez Adama Sztabę na orkiestrę symfoniczną, zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich wokalistów. Usłyszymy Kayah, Katarzynę Groniec, Darię Zawiałow, Dorotę Miśkiewicz, Kubę Badacha, Marka Piekarczyka i Igora Herbuta, którym zaakompaniuje Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą.

Czy córka Natalii Kukulskiej pojawi się na scenie?

Na scenie nie pojawi się na pewno sama Natalia Kukulska. A jej córka?

Nie mam pojęcia, skąd wzięły się informacje, że moja córka ma wystąpić na tym koncercie. Nie wiem, skąd ludzie biorą się te cuda. Moja córka rzeczywiście śpiewa, próbuje, ale nie wie czy chciałaby wiązać z tym przyszłość - powiedziała Natalia Kukulska.

Na koncercie pojawią się na pewno: Daria Zawiałow, Dorota Miśkiewicz, Kasia Groniec, Dorota Miśkiewicz, Marek Piekarczyk, Kayah, Igor Herbut, Kuba Badach, który zdradził w studiu Dzień Dobry TVN, że zaśpiewa utwór "Puszek Okruszek"!

To kultowa kompozycja autorstwa mojego taty. Nie mogło jej zabraknąć! - powiedziała Kukulska.

 Wszystko pod batutą Adama Sztaby.

Więcej:

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości