Gwiazdy

Natalia Dawidowska przyjęła ostatnią dawkę chemioterapii. "Niestety nie jest to koniec mojej przygody"

Gwiazdy

Natalia Dawidowska
Dzień Dobry TVN

Natalia Dawidowska szerszej publiczności dała się poznać jako jedna z uczestniczek programu "Big Brother". W lutym media obiegła wiadomość dotycząca stanu jej zdrowia - dziewczyna od kilku miesięcy dzielnie walczy z rakiem piersi. 13 maja Natalia przyjęła ostatnią dawkę chemioterapii. Jak się obecnie czuje?

Natalia Dawidowska walczy z rakiem piersi

Według Światowej Organizacji Zdrowia, rak piersi stał się najczęściej występującym nowotworem. Na niego właśnie przypada prawie 12 proc. wszystkich nowotworów na świecie. Choroba ta dotknęła także Natalię Dawidowską.

Uczestniczka programu "Big Brother", kiedy usłyszała diagnozę, podjęła decyzję o usunięciu piersi i rozpoczęciu chemioterapii. Ta dała się we znaki i mocno osłabiła organizm. Krętą i trudną drogą po zdrowie dziewczyna dzieli się ze swoimi fanami w mediach społecznościowych. Tam pokazuje, jak wygląda przebieg leczenia oraz dzieli się na bieżąco wszelkimi informacjami. Jak przyznała, robi to po to, aby ludzie wiedzieli, czym jest rak i nie bali się o tym rozmawiać.

13 maja Natalia ogłosiła, że przyjęła ostatnią dawkę chemioterapii. Jak obecnie się czuje?

Niestety organizm dostaje bardzo w kość, włosów i brwi już nie mam. Oczywiście występują też inne skutki uboczne, ale jest znośnie, jestem twardą kobietą. Niestety nie jest to koniec mojej przygody

– powiedziała. Zdradziła, że choć cięższe chwile ma już za sobą, teraz czeka ją zestaw kompleksowych badań.

Natalia Dawidowska i jej życie z nowotworem

Nowotwór spektakularnie zmienia życie chorych. Natalia w lutym prosiła naszych widzów o pomoc finansową, ze względu na to, że nie może pracować. Co do tej pory było dla niej najtrudniejsze? Jak ujawniła, jedną z rzeczy, która mocno chwytała ją za serce, były wizyty w szpitalu i widok chorych dzieci. - To mnie bardziej bolało od przyjmowania chemii - powiedziała. Ponadto dużą trudnością była panująca na świecie pandemia i brak spotkań z bliskimi.

- Myślę, że najtrudniejsza nie była choroba sama w sobie tylko fakt, że choruję w czasie pandemii, przez co ciężej żyć normalnie. Nie mogę odwiedzić bliskich w Polsce. Jestem w wysokiej grupie ryzyka, więc jestem zmuszona do samoizolacji - mówiła.

Jakie plany na najbliższe miesiące ma Natalia? - Może uda się odwiedzić Polskę, moją rodzinę. Mam w planie wrócić też do formy fizycznej. Już parę razy wspominałam o chęci udziału w walkach, ale zobaczymy, czy otrzymam szansę – dodała.

Natalia Dawidowska rozpoczęła chemioterapię. Jak wyglądały początki walki z rakiem?

Zobacz także:

Natalia Dawidowska pokazała partnerkę. Obie brały udział w tej samej edycji "Big Brothera"

Natalia Dawidowska przechodzi chemioterapię. "Jestem bardzo słaba oraz niezdolna do jakiejkolwiek pracy"

Natalia Dawidowska z "Big Brothera" prosi o pomoc finansową w walce z rakiem. "Wydatki mnie przerosły"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości