Najlepsze filmy z Kristen Stewart. "Jest naprawdę dobrą aktorką i ma szeroki wachlarz możliwości"

Gwiazdy


Kristen Stewart przez wielu nazywana jest "aktorką jednej miny", jednak od czasów "Zmierzchu" już wielokrotnie udowodniła, że jest wszechstronną artystką. Jakimi filmami zasłynęła? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Urodziny Kristen Stewart

Kristen Jaymes Stewart urodziła się 9 kwietnia 1990 roku w Los Angeles, jako córka producenta telewizyjnego, Johna Stewarta oraz scenarzystki, Jules Mann Stewart.

- Ona podobno jako dziecko myślała, że będzie pracować właśnie z tej drugiej strony, bardziej produkcyjnej. Wcale nie była tym dzieckiem, które się garnęło gdzieś tam na castingi, ale ktoś ją wypatrzył. Oczywiście rodzice pewnie mieli wielu znajomych - powiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Zadebiutowała w 1999 roku w filmie "Metamorfoza". Później pojawiła się m. in. w "Witamy w naszej dzielnicy" oraz "Azylu", za który zebrała pozytywne recenzje. Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak trylogia "Zmierzch", zrealizowana na podstawie powieści Stephenie Meyer. Rola u boku Roberta Pattinsona sprawiła, że stała się idolką nastolatek. Nie spoczęła wówczas na laurach, wręcz przeciwnie - zaczęła występować w wielu innych produkcjach.

Filmy z Kristen Stewart

W 2012 roku Kristen zagrała w filmie "Królewna Śnieżka i Łowca". To właśnie na planie tego filmu paparazzi przyłapali ją w dwuznacznej sytuacji z reżyserem, Rupertem Sandersem. Na światło dzienne wyszła wówczas informacja, że zdradza Roberta Pattinsona.

- Po tym filmie ona trochę odeszła od filmów wysokobudżetowych. Poszła w produkcje niezależne i znowu pokazała, że jest naprawdę dobrą aktorką i że ma szeroki wachlarz tych swoich aktorskich możliwości - stwierdziła dziennikarka.

W kolejnych latach można ją było zobaczyć m.in. w filmach "Seberg", "Przebudzeni", "Śmietanka towarzyska" czy "Aniołki Charliego". Teraz wszyscy czekają na jej rolę księżnej Diany.

- Obsadzamy nagle Kristen Stewart w roli aniołka Charliego i pokazujemy, że te oblicza kobiecości są bardzo różne i że w dzisiejszych czasach to bycie seksowną kobietą i bycie atrakcyjną kobietą nie musi być aż takie jednoznaczne - dodała Anna Wendzikowska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: