Gwiazdy

Meryl Streep obchodzi 71. urodziny. Przypominamy największe filmowe role gwiazdy

Gwiazdy

x-news

Meryl Streep kończy 71 lat. Z tej okazji przypominamy niektóre z jej najlepszych kreacji filmowych (nie sposób wymienić wszystkie). Streep to bezapelacyjnie jedna z najlepszych aktorek w historii kina. Życzymy jej więc zdrowia i kolejnych zapadających w pamięć ról na dużym ekranie.

Meryl Streep kończy 71 lat

Streep urodziła się w 1949 roku, co oznacza, że właśnie skończyła 71 lat. Jej umiejętności aktorskie wciąż zachwycają odbiorców i krytyków. Meryl ma za sobą wiele niezapomnianych ról filmowych - niektóre są bardziej ikoniczne, inne mniej. To, co jednak istotne, to ich dywersyfikacja - Streep grała w najróżniejszych gatunkach filmowych, przez lata odkrywając w sobie nowe pokłady talentu. Bo co do tego, że ta aktorka ma ogromny talent, nikt nigdy nie miał wątpliwości.

Które filmy z Meryl Streep polecamy? Koniecznie nadróbcie zaległości, jeśli jeszcze ich nie widzieliście. Zgadzacie się z naszymi wyborami?

Najlepsze filmy z Meryl Streep

1. "Ze śmiercią jej do twarzy" (1992)

Film z 1992 roku pokazujący życie dwóch rywalek, dla których nie ma rzeczy ważniejszej niż wieczna młodość. Do czego się posuną, aby o nią zawalczyć? Obrazowi przyznano Oscara za efekty specjalne, które naprawdę warto zobaczyć. Szczególnie że były one rzeczywiście bardzo nowatorskie jak na początek lat 90.

2. "Godziny" (2002)

"Godziny" nie stanowią łatwiej i przyjemnej fabuły. Obraz łączy różne momenty w historii i całkowicie obce sobie kobiety poprzez książkę Virginii Wolf "Pani Dalloway". Jedną z nich jest właśnie Streep. Obraz dotyka tematyki samobójstwa, orientacji seksualnej, miłości i braku tolerancji. Jest jednym z najważniejszych w dorobku Meryl.

Film "Godziny" możesz obejrzeć na player.pl .

3. "Mamma Mia"

Filmowa adaptacja musicalowego hitu na pewno nie byłaby taka sama, gdyby nie Meryl Streep. Komfortowy film dla babć, matek i córek - dla wszystkich pokoleń kobiet, które szczerze wierzą w wielką miłość. A wszystko w cudownej greckiej scenerii.

4. "Pożegnanie z Afryką" (1985)

Film ten został obsypany Oscarami. O rolę duńskiej pisarki zaś, w którą wcieliła się Meryl, starała się choćby Audrey Hepburn. Nikt jednak już wtedy nie mógł niemalże równać się ze Streep.

5. "Sprawa Kramerów" (1979)

W filmie pokazany zostaje rozpad małżeństwa, a następnie walkę o prawa do opieki nad dzieckiem. "Sprawa Kramerów" to pierwszy film, za który Meryl dostała Oscara.

6. "Wybór Zofii" (1982)

Meryl za rolę polskiej imigrantki, Zofii Zawistowskiej, otrzymała drugiego Oscara. W obrazie Streep gra byłą wieźniarką Aushwitz, która przybywa do Nowego Jorku, by rozpocząć nowe życie. Trafia jednak na bardzo porywczego partnera.

7. "Diabeł ubiera się u Prady" (2006)

Ta kultowa komedia pewnie nigdy nie zyskałaby swojego statusu gdyby nie Meryl Streep. Rola surowej redaktor naczelnej magazynu o modzie przysporzyła Meryl nie lada popularności. Co ciekawe, Streep aktywnie uczestniczyła w budowaniu swojej postaci - zdecydowała choćby, że chce mieć siwe włosy.

Zobacz także:

Adam Małysz zakażony koronawirusem. „Przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza”

Joanna Koroniewska pozuje nago. "Wiek to stan umysłu, a nie metryka"

Jak dba o siebie Agata Młynarska? Dziennikarka zdradziła sekret swojego nienagannego wygląd

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości