Gwiazdy

Sportowe emocje na srebrnym ekranie. Jakie filmy poleca Anna Wendzikowska?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Sportowe emocje na srebrnym ekranie
Dzień Dobry TVNSportowe emocje na srebrnym ekranie

Niedawno zakończyły się dwa bardzo ważne wydarzenia sportowe – Igrzyska Olimpijskie oraz Paraolimpijskie. Pozostając przy tej tematyce Anna Wendzikowska zaproponowała najlepsze filmy, które opowiadają o sportowych emocjach. Jakie tytuły znajdziemy przygotowanej przez dziennikarkę liście?

Dramaty sportowe

Filmy o tematyce sportowej gromadzą przed ekranami wielu widzów, niezależnie od płci czy wieku.

- Sport wzbudza nieprawdopodobne emocje. Niezależnie czy jesteśmy kibicami czy nie, to się angażujemy. Dlatego filmy, które opowiadają o sportowej rywalizacji, automatycznie dużo bardziej też nas angażują. Amerykanie nawet wymyślili specjalną nazwę, "dramaty sportowe" - zauważyła Anna Wendzikowska, miłośniczka dobrego kina.

Najlepsze filmy o sporcie

"The Way Back"

Wśród propozycji Anny Wendzikowskiej na pierwszym miejscu znalazła się produkcja "The Way Back" z Benem Affleckiem. Gra on pracownika-alkoholika sektora budowlanego, który zostaje zatrudniony jako trener drużyny koszykówki w swojej dawnej szkole.

- Film bardzo dobrze oceniony przez krytyków, wielkie pochwały zebrał Ben Affleck - podkreśliła dziennikarka.

"Wstrząs"

Film oparty jest na faktach. Doktor Bennet Omalu odkrywa przyczynę przedwczesnych śmierci były zawodników NFL (Narodowa Liga Futbolowa). - Okazało się, że wstrząsy i uderzenia podczas gry wpływają negatywnie na ich mózgi. Lekarz próbuje tę niewygodną prawdę ujawnić, ale nie jest mu łatwo - opowiadała Anna Wendzikowska.

Will Smith nie otrzymał nominacji do Oscara za główną rolę, o co wybuchła awantura. Jada Pinkett Smith publicznie oskarżyła Akademię Filmową o rasizm.

"Moneyball"

Podobnie, jak poprzednia propozycja, również oparta jest na faktach. "Moneyball" przedstawia historię dyrektora generalnego drużyny baseballowej Oakland Athletics. - Świetna rola Brada Pitta. Film obnaża to, że w amerykańskim sporcie nie chodzi o umiejętności. Najlepszą drużynę ma ten, kto ma najwięcej pieniędzy - tłumaczyła dziennikarka.

Na liście Anny Wendzikowskiej znalazł się również "Wielki Mike". Posłuchaj o tym filmie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości