Na planie teledysku do piosenki "Miłość rośnie wokół nas"promującej nowego "Króla Lwa"

Gwiazdy


Kultowy, animowany film „Król Lew” powraca po 25 latach na ekrany kin. Tym razem w fabularnej wersji. Już za tydzień 19 lipca na ekranach polskich kin zobaczymy przygody lwa Simby. Już dziś można oglądać teledysk do piosenki „Miłość rośnie wokół nas” w wykonaniu polskich artystów. Z muzykami na planie teledysku rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Mateusz Hładki.

„Miłość rośnie wokół nas”

Utwór w wykonaniu polskich artystów jest coverem słynnej piosenki z 1994 roku z filmu „Król Lew” - „Can You Feel The Love Tonight” w wykonaniu Eltona Johna. Utwór został wówczas nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami z Grammy i Oscarem na czele.

W nowej, fabularnej wersji filmu piosenkę śpiewają Beyonce, Billy Eichner, Donald Glover, i Seth Rogen.

Polską wersję wykonali: Natalia i Paulina Przybysz, Mela Koteluk, Krzysztof Zalewski i Vito.

Mateusz Hładki z kamerą Dzień Dobry Wakacje przyjrzał się jak powstaje teledysk.

Czy dla polskich wokalistów mierzenie się z utworem, który w oryginale śpiewał Elton John było dużym wyzwaniem? Czy postawili na własną interpretację piosenki?

Myślę, że z szacunku dla dzieła, jesteśmy blisko melodii i wiadomo, jaki to numer. Natomiast początki, pierwsze frazy, które kładliśmy były stresujące, ponieważ to jest taki utwór monument. Ciężko jakkolwiek podjeżdżać do oryginału. Natomiast można sobie pozwolić na zaśpiewanie tej piosenki. Im bardziej luźno, tym lepiej to może wyjść. Każda napinka grozi profanacją.

- zdradziła Paulina Przybysz.

Jedną z mocniejszych stron tego filmu była muzyka, więc cieszę się niezmiernie, że mogliśmy wziąć na warsztat sztandarowy utwór Eltona Johna i w końcu zaśpiewać go zupełnie inaczej.

-dodał Krzysztof Zalewski.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje