Gwiazdy

"Na noże" – scenariusz, który zaskoczył Dona Johnsona

Gwiazdy

"Na noże" to opowieść kryminalna, której widz będzie miał duży problem, żeby wskazać winnego. W doborowej obsadzie filmu znalazł się Don Johnson. Dlaczego zdecydował się zagrać w tej produkcji? Co jest jej mocną stroną? Z aktorem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Do kin wszedł amerykański film "Na noże", w którego obsadzie znalazło się wiele hollywoodzkich gwiazd, w tym między innymi: Christopher Plummer, Don Johnson, Toni Collette, Jamie Lee Curtis, Daniel Craig, Chris Evans i Ana de Armas. Reżyserem produkcji jest, znany między innymi z "Gwiezdnych wojen", Rian Johnson.

>>> Zobacz także:

"Na noże" - o czym jest film?

Autor poczytnych powieści kryminalnych Harlan Trombley (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy dzień po swoich 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig). Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.

Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich: córkę denata, Lindę (Jamie Lee Curtis), jej męża, Richarda (Don Johnson), syna nieboszczyka, Walta (Michael Shannon), Joni (Toni Collette), a także oddaną służącą Harlana, Martę (Ana de Armas). Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, "bliscy" Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Don Johnson jako Richard

W filmie "Na noże" zagrał Don Johnson. Aktor wciela się w postać Richarda, zięcia Harlana Trombleya.

Richard nie jest częścią rodziny, on tylko się z nią żeni, ale pod wieloma względami jest najczystszą formą tego, co ta rodzina sobą reprezentuje. Nie pracuje, w zasadzie nic nie robi. Nie ma żadnych własnych pieniędzy. W ogóle nie ma swojej tożsamości. Żyje tylko jako przedłużenie tej rodziny. No i ma poczucie tego, że mu się wszystko należy. Dokładnie jak całej tej rodzinie.

- zdradził aktor.

Johnson z chęcią zaangażował się w produkcję ze względu na nieprzewidywalność fabuły:

Czytałem, przewracałem kolejne strony i myślałem <<Acha! To on to zrobił>>, a potem <<Nie! To jednak ona!>>. Udało im się mnie oszukać. Wciągnęła mnie ta historia. Kiedy dotarłem do końca, powiedziałem <<Róbmy to! Mamy szansę na sukces. To jest naprawdę dobry film>>.

Kim jest Don Johnson?

Don Johnson to amerykański aktor, producent filmowy, reżyser, autor tekstów piosenek i piosenkarz. Na ekranie zadebiutował w roli początkującego filmowca Stanleya Sweethearta. Film, w którym wtedy zagrał nosił tytuł "Czarodziejski ogród Stanleya Sweethearta". Przełomowa dla jego kariery okazała się jednak rola Jamesa "Sonny’ego" Crocketta w serialu kryminalnym "Policjanci z Miami" (ang. tytuł: "Miami Vice"), za którą dostał Złoty Glob i był nominowany do nagrody Emmy.

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości