Gwiazdy

Muzyczny debiut Marka Koterskiego."Każdy znajdzie w tej płycie siebie i swojego Adasia Miauczyńskiego"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Pod koniec września Marek Koterski wraz z bliskimi przygotował dla fanów nie lada niespodziankę. Artysta we współpracy z rodziną wydał płytę "7 uczuć", na której znalazły się jego autorskie teksty. Jak wyglądała praca nad płytą? O tym z twórcami rozmawiał Mateusz Hładki.

Marek Koterski – nowa rola

Marek Koterski, znany twórca filmowy i reżyser ,podjął się nowego projektu. Tym razem artysta sprawdził się w roli wokalisty. Nawiązując do ostatniego filmu, powstała płyta o analogicznym tytule „7 uczuć. Piosenki Marka Koterskiego”. Do pracy nad krążkiem Marek zaprosił swoją rodzinę: żonę – Małgorzatę Bogdańską, syna Michała Miśka Koterskiego, synową Marcelę Leszczak, a także bratanka – Arkadiusza Grochowskiego wraz z żoną Natalią Gadziną.

Pewnego pięknego dnia zjawił się Marek Koterski i zaproponował stworzenie takiej płyty. Jako że wcześniej pracowaliśmy nad muzyka do filmu "7 uczuć", to ta piosenka wyszła bardzo fajnie i współpraca dobrze się układała. Padł pomysł, by stworzyć muzykę do innych tekstów, które przez lata pojawiały się w różnego rodzaju sztukach teatralnych

- powiedział Arkadiusz Grochowski.

Teksty piosenek

Małgorzata Bogdańska zdradziła, że wszystkie teksty Marka, które znalazły się na płycie, były już wcześniej zebrane w zbiorze „Kocham i nienawidzę”. Ich niesamowita siła rażenia przejawia się tym, że są ponadczasowe i wciąż aktualne.

Zawsze go pytałem, dlaczego ciągle jeździ autobusami, a on powiedział, żeby być blisko ludzi, żeby podpatrywać to, co ich rzeczywiście boli. Okazuje się, że te bolączki, które były 30 czy 20 lat temu są w nas do dzisiaj. Każdy znajdzie w tej płycie siebie i swojego Adasia Miauczyńskiego

– powiedział Michał Koterski.

Misiek Koterski dodał jednak, że płyty należy posłuchać w całości. Zdaniem jego taty, Marka, krążek stanowi całą, spójną wypowiedź artystyczną, w której nawet kolejność utworów nie jest przypadkowa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Andrea Bocelli i muzyczny powrót do dzieciństwa. "To, kim jestem jest efektem tego, co otrzymałem od swojej rodziny"

Damskie kapelusze na lato i zimę. Który wybrać? Jak je nosić?

Kamala Harris - pierwsza wiceprezydent USA. "To jest sygnał, że Ameryka się zmienia"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości