Gwiazdy

Mrozu powraca z nowym singlem. "Dojrzałem jako facet i jako muzyk"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Mrozu wspomina swoje dzieciństwo
Dzień Dobry TVNMrozu wspomina swoje dzieciństwo

Mrozu promuje swój najnowszy singiel "Galácticos". Do utworu powstał energetyczny teledysk, który stał się pretekstem do sentymentalnej podróży. O muzycznym dojrzewaniu i planie awaryjnym opowiedział Ewie Drzyzdze i Agnieszce Woźniak-Starak.

"Galácticos" - nowy singiel Mroza

"Galácticos" zapowiada najnowszą płytę Mroza, której premiera planowana jest na 2022 rok. Utwór powstał w czasie jednego z pierwszych lockdownów we współpracy z Kubą Galińskim i Arkiem Sitarzem. Tytuł nawiązuje do słynnych graczy Realu Madryt.

- Arek Sitarz, z którym piszę teksty do jakiegoś czasu, też jest fanem futbolu i też pochodzi z blokowiska, mieliśmy taką nostalgiczną wizję - zdradził wokalista. - Śmieję się, że jesteśmy jak Rynkowi i Jacek Cygan - zażartował.

W ten sposób powstał kawałek, który nawiązuje do dalekiej przeszłości, czerpiąc z niedawnych doświadczeń zamknięcia w czterech ścianach mieszkań.

- To jest pewnego rodzaju osiedlowy hymn, można to interpretować na różnych płaszczyznach - wyjaśnił Mrozu.

Mrozu o muzycznej karierze

Niewiele osób wie, że Mrozu jako młody chłopak planował karierę aktorską. Ostatecznie jednak nie poszedł na egzaminy do szkoły teatralnej, stawiając na muzykę. Od czasu wydania kultowej piosenki "Miliony monet" minęło już 12 lat.

- Dojrzałem jako facet i jako muzyk - stwierdził piosenkarz. - Zawsze miałem taki dive, żeby się rozwijać i zrealizować swoje marzenia. Moim było mieć super band, z którym będę grać świetne koncerty i to się urzeczywistniło. Warsztat mi się poprawił, głos mi się zmienił, nabierałem z każdą płytą doświadczenia, z ludźmi, z którymi pracowałem, od każdego się uczyłem. Nie chodziłem do szkoły muzycznej, więc za każdym razem, kiedy pracowałem z kimś zdolnym, to podglądałem, podpytywałem się, jak to zrobić - wyjaśnił.

Wokalista zdradził również, że miał przygotowany plan awaryjny na wypadek, gdyby kariera sceniczna nie wypaliła. Okazuje się, że Mrozu jest wykształconym fizjoterapeutą. Finalnie jednak dba o kondycję umysłów swoich słuchaczy, serwując im kolejne hity. Na zakończenie odcinka Mrozu zaprezentował na Scenie Dzień Dobry TVN swój najnowszy singiel. Zobacz wideo:

Mrozu w piosence „Galácticos”
Mrozu w piosence „Galácticos”
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości