Gwiazdy

Monika Mrozowska karmi piersią w miejscu publicznym. Matki ostrzegają ją przed zimnem: "Dostałam mega zatoru w piersi"

Gwiazdy

Tomasz Urbanek/East News

Karmienie piersią w miejscu publicznym cały czas wzbudza wiele kontrowersji. Natomiast Monika Mrozowska wraz z przyjaciółką na najnowszym zdjęciu udowadniają, że każda matka ma do tego prawo. Pod postem od razu posypały się matczyne rady.

Odkąd na świecie pojawił się Lucjan, Monika Mrozowska regularnie zamieszcza zdjęcia z synem. Przypomnijmy, że jest mamą czwórki dzieci, więc doskonale wie, na czym polega macierzyństwo. Natomiast najnowszy jej post szczególnie zwrócił uwagę innych rodzicielek.

Monika Mrozowska karmi w miejscu publicznym

Monika Mrozowska wybrała się na spacer do Łazienek Królewskich w Warszawie wraz z Lucjanem, przyjaciółką i jej dziećmi. Obie panie są świeżo upieczonymi mamami, więc dosłownie "jadą na tym samym wózku". Podczas przechadzania się pomiędzy alejkami ich pociechy zgłodniały, więc kobiety bez wahania przysiadły na ławce i zaczęły karmić. Sytuacja ta została uwieczniona na zdjęciu, po czym aktorka opublikowała je na Instagramie.

- Na zdjęciu bLYgada LL ( Ludwik&Lucjan) – podpisała fotografię i dodała m.in. hasztag "karmienie piersią".

Karmienie piersią w miejscu publicznym

Choć Rzecznik Praw Obywatelskich, alarmuje, że "zawstydzanie matki karmiącej dziecko w miejscu publicznym jest niezgodną z prawem formą nierównego traktowania ze względu na płeć (karmienie piersią w miejscu i w czasie dogodnym dla matki i dziecka jest nie tylko zgodne z prawem, ale wskazane dla zdrowia dziecka), to wciąż te słowa nie przekonują wszystkich.

Całe szczęście tym razem obyło się bez przykrych komentarzy pod postem Moniki Mrozowskiej. Natomiast nie zabrakło porad. Zdaniem niektórych matek, taka pogoda nie sprzyja, by karmić dziecko na dworze:

  • dziewczyny uważajcie, też tak karmiłam, bo wydawało mi się, że temperatura ok, no, a potem dostałam mega zatoru w piersi;
  • aż mi się przypomniała teściowa: "schowaj te piersi, na polu się nie karmi, bo mleka nie będziesz miała".

W komentarzach znalazły się również komplementy. Część internautek uważa, że to zdjęcie śmiało nadaje się do promowania karmienia w miejscach publicznych, a inne po prostu rozczulił ten widok:

  • Dziewczyny, wasze foto nadaje się na kampanię społeczną wspierającą mamy karmiące w przestrzeni publicznej;
  • piękne mamuśki;
  • coś pięknego.

Zobacz także:

Martyna Wojciechowska o małżeństwie. "Jestem osobą, która nie szuka konfliktu"

Córka Pawła Golca ma talent wokalny. Czy podbije muzyczną scenę, jak jej tata?

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło oficjalnie zapowiadają wspólny utwór! Znamy tytuł i datę premiery

Zobacz wideo: Macierzyństwo na wyścigi - czy rywalizacja wśród młodych mam jest szkodliwa? Gwiazdy komentują

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości