Gwiazdy

Monika Kuszyńska o seksie, ciąży i macierzyństwie

Gwiazdy

Aktualizacja:

Monika Kuszyńska uległa poważnemu wypadkowi w 2006 roku, w wyniku którego została sparaliżowana. Musiała całkowicie zmienić i przewartościować swoje życie. Na szczęście Kuszyńska się nie poddała - w rozmowie z Dorotą Wellman opowiedziała o tym, jak wygląda teraz jej życie i macierzyństwo. Monika jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci!

  • Wypadek Moniki Kuszyńskiej. Piosenkarka została sparaliżowana od pasa w dół.
  • Jak wygląda ciąża i macierzyństwo? Monika Kuszyńska o swojej niepełnosprawności.
  • Seks w życiu niepełnosprawnych. Co sprawia trudność?
  • Miłość i pożądanie a niepełnosprawność.
  • Monika Kuszyńska jest ambasadorka konferencji Seks On.

Zobacz też: 

Niewidoma Polka zaadoptowała niepełnosprawną sierotę z Indii. Ta historia wzruszy was do łez!

Wypadek Moniki Kuszyńskiej

W 2006 roku zespół Varius Manx miał pod Wrocławiem poważny wypadek samochodowy. Samochód, którym kierował Robert Janson, zjechał na lewy pas i uderzył w drzewo. W wypadku ucierpiała Monika Kuszyńska, która w jego wyniku została sparaliżowana od pasa w dół. Stwierdzono u niej uraz kręgosłupa, rehabilitacja nie pomogła, od tego momentu Kuszyńska porusza się na wózku inwalidzkim .

Jak wygląda ciąża i macierzyństwo? Monika Kuszyńska o swojej niepełnosprawności

Dorota Wellman poruszyła w rozmowie z Moniką Kuszyńską temat niepełnosprawności w połączeniu z ciążą i macierzyństwem. Kuszyńska została mamą dwukrotnie. Ma synka Jeremiego i córeczkę Kalinkę.

Ja nie mam porównania, jak wygląda ciąża i macierzyństwo "normalne" a jak na wózku (...) Ja mam duże szczęście i jak udało mi się, bo udało mi się to wszystko szczęśliwie przejść, dwie ciąże. Znam też sama wiele kobiet na wózkach, które są matkami, więc mój przypadek nie jest wyjątkowy - powiedziała Monika Kuszyńska.

Monika Kuszyńska nie ukrywa, że miała wiele wątpliwości dotyczących życia po wypadku. Była pewna, że nie będzie mogła sama wyjść z domu, że nie będzie znów śpiewać. Na szczęście okazało się, że to są tylko jej błędne wyobrażenia. Tak samo w jej przypadku wyglądały dwie ciąże.

Musiałam znaleźć pewne patenty i to na tym polegało, żeby funkcjonować w miarę swobodnie. Jakbyś zobaczyła, jakie ja piruety odstawiam z moimi dzieciakami, żeby sobie poradzić - śmiała się w rozmowie z Dorotą Wellman Monika Kuszyńska.

Przewijanie dzieci - to nie problem. Gotowanie też. Jeśli chodzi o kąpiel dzieci, tu pomaga mi mój partner. (...) Spacery to też na przykład już większa logistyka, bo Kuba musi być z wózkiem, ja mam swój rower - dodała Monika Kuszyńska.

Jak wygląda poród osoby na wózku?

Ja miałam dwa cesarskie cięcia. Tak to wygląda w przypadku niepełnosprawnych osób - powiedziała Monika Kuszyńska.

Seks w życiu niepełnosprawnych

Dorota Wellman poruszyła również bardzo trudny problem - dotyczący osób niepełnosprawnych. Wydawać by się mogło, że osoby niepełnosprawne nie mają potrzeb seksualnych. Jaka jest prawda?

Ludziom wydaje się, że seks dotyczy młodych, pięknych, zdrowych osób (...) Natomiast seks jest czymś naturalnym jak wszystko inne i nie uważam, że powinno się nad tym jakoś bardziej rozwodzić, ani też odmawiać komukolwiek prawa do seksu. Być może to się nie wpisuje w schematy myślenia, że to są ludzie, którzy mogą mieć chęć spróbowania wszystkiego tego, co sprawni. Pragnienia, pożądanie, wszystko!

Miłość i pożądanie a niepełnosprawność

Miłość, chęć macierzyństwa - to wszystko w nas jest. Zaraz po wypadku nie mogłam patrzeć w lustro. Kompletnie nie akceptowałam swojego wyglądu. W ydawało mi się, że mojej kobiecości już nie ma. Byłam pewna, że żaden mężczyzna nie zwróci na mnie najmniejszej uwagi, że mogę wzbudzać tylko litość, a nie zainteresowanie czy pożądanie - dodała Kuszyńska.

W tym momencie wiem, że nigdy wcześniej nie czułam się dla mężczyzny tak atrakcyjna jak teraz w tym związku, moim związku, będąc na wózku. To wydaje się dziwne, ale tak jest!

Monika Kuszyńska jest ambasadorka konferencji Seks On

Już w sobotę 11 maja w Golden Floor Tower, przy ulicy Chłodnej 51 w Warszawie (32. piętro) odbędzie się konferencja "SEKS ON". Ambasadorką jest Monika Kuszyńska. Podczas konferencji po raz pierwszy na taką skalę, poruszona zostanie problematyka życia intymnego osób z niepełnosprawnością ruchową.

Organizatorzy projektu "SEKS ON" odpowiadają na wyzwania związane z barierami, przed jakimi stają niepełnosprawni - dotyczą one ich życia intymnego: zarówno w sferze zdrowotnej, jak i relacji seksualnych. 

Więcej:

Pozostałe wiadomości