Gwiazdy

20 lat temu Polacy oszaleli na punkcie "Big Brothera". Jak potoczyły się losy uczestników pierwszej edycji?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Manuela Michalak, Piotr Gulczyński, Janusz Dzięcioł

Program "Big Brother" zmienił oblicze polskiej telewizji. Grupa osób, która została zamknięta w domu Wielkiego Brata, pod czujnym okiem kamer musiała nawiązywać relacje, rozwiązywać konflikty i stawiać czoła trudnym wyzwaniom. Niektórzy szybko zaskarbili sobie sympatię widzów, inni nie cieszyli się dobrą opinią. Jednak jedno jest pewne - każdy uczestnik opuszczając reality show, miał otwarte drzwi do kariery. Kto z nich wykorzystał swoją szansę?

Pierwsza edycja "Big Brothera"

Pierwszy sezon reality show emitowany był od 4 marca do 17 czerwca 2001 roku na antenie TVN. W castingach wzięło udział około 10 tys. osób, jednak ostatecznie tylko 15 szczęśliwców mogło zamieszkać w domu Wielkiego Brata. Przez kilkanaście tygodni widzowie śledzili ich losy. Gospodarzami historycznej edycji "Big Brothera" byli Grzegorz Miecugow i Martyna Wojciechowska.

Jak potoczyły się losy uczestników?

Zwycięzcą pierwszej edycji "Big Brothera" był Janusz Dzięcioł. Wygrał pół miliona złotych i zdobył ogromną popularność. Z zawodu był strażnikiem miejskim, a następnie związał się z polityką. Był posłem i zasiadał w Sejmie VI i VII kadencji. Janusz Dzięcioł zmarł 6 grudnia 2019 roku w wypadku samochodowym. Miał 66 lat.

Manuela Michalak była jedną z najbarwniejszych postaci pierwszej edycji "Big Brothera", widzowie pokochali ją za jej charakterystyczny śmiech. W programie zajęła drugie miejsce. Później, przez 3 lata, najpierw z Andrzejem Grabarczykiem, a następnie z Aleksandrą Wolf, współprowadziła program "Maraton uśmiechu", który był emitowany na antenie TVN. Manuela z czasem wycofała się z show-biznesu. Zawodowo związała się z fryzjerstwem i prowadzi swój salon.

Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Maier, piękna blondynka o nietuzinkowej osobowości i artystycznej duszy. Po "Big Brotherze" nie zagościła na długo w mediach, nie chciała żyć w blasku fleszy. Dziś prowadzi własną działalność - projektuje autorską modę z ręcznie malowanymi wzorami, a także zajmuje się ceramiką artystyczną.

Alicja Walczak nie cieszyła się zbyt dużą sympatią wśród uczestników, dlatego była najczęściej nominowaną osobą do opuszczenia domu Wielkiego Brata. Stąd też przylgnął do niej przydomek "gladiator". Po programie ukończyła aż trzy kierunki studiów. Prywatnie zajmuje się malowaniem obrazów, fotografią i pisaniem książek.

Kolejną barwną postacią "Big Brothera" był słynny Gulczas, czyli Piotr Gulczyński. W domu Wielkiego Brata razem z Klaudiuszem Ševkovicem i Sebastianem Florkiem tworzył trio Sękocińscy DJ-e. Z programu odpadł po 85 dniach pobytu, zajmując tym samym 6. miejsce. Gulczyński wykorzystał swoje pięć minut po programie i zagrał w kilku filmach, m.in. w "Gulczas, a jak myślisz..." Jerzego Gruzy. Jego życiową pasją są motocykle, a zawodowo działa w branży reklamowej.

Klaudiusz Ševković podobnie jak Gulczas też czerpał pełnymi garściami z wielkiej sławy, którą dał mu udział w "Big Brotherze". Na fali popularności po zakończeniu programu, zagrał wraz z innymi uczestnikami w filmie "Gulczas, a jak myślisz...". Miał również własny program kulinarny "Wielka niespodzianka Klaudiusza" emitowany w TVN. Obecnie jest działaczem samorządowym i radnym w Chorzowie, a także zajmuje się organizacją eventów golfowych.

W pierwszej edycji "Big Brothera" wystąpili również Piotr Lato, Patrycja Strzemiecka, Rafał Chudziński, Karolina Pachniewicz, Grzegorz Mielec, Wojciech Kromka, Monika Sewioło i Anna Baranowska.

Zobacz wideo: Polski "Big Brother" kończy w tym roku 20 lat

Zobacz także:

Emilia Komarnicka-Klynstra o problemach z synem. Usłyszała trudne pytanie, z którym musi zmierzyć się wielu rodziców

Anita Werner wraca do swoich początków w TVN24. "Pamiętam żarty niedowiarków, że będzie nas oglądać siedem osób"

Klaudia Halejcio pokazała bliznę po cesarskim cięciu. "Moje ciało tyle wytrzymało"

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości