Gwiazdy

Michel Bouquet nie żyje. Aktor znany z "Nędzników" miał 96 lat. Żegna go prezydent Francji

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
rmf.fm
świeczka żałobna

Michel Bouquet nie żyje. Legendarny francuski aktor zmarł w paryskim szpitalu. O jego śmierci poinformował na Twitterze prezydent Emmanuel Macron. - Odeszła osoba, która dokonała niezwykłych czynów - czytamy we wpisie polityka.

Michel Bouquet nie żyje. Miał 96 lat

Wiadomość o śmierci Michela Bouqueta została podana przez wszystkie czołowe kanały informacyjne na świecie: Deadline, BBC, The New York Times czy France 24. 96-letni aktor zmarł w placówce medycznej w stolicy Francji. Wspólne zdjęcie z artystą opublikował na Twitterze sam Emmanuel Macron. W ten sposób polityk oddał hołd zasłużonemu obywatelowi.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Prezydent Francji docenił zaangażowanie Bouqueta w rozwój rodzimej kultury. W oficjalnym komunikacie zaznaczył, że aktor podbił serca publiczności i zdobył sympatię wielu widzów prawdą, którą im przekazywał.

- Przez siedem dekad Michel Bouquet wchodził na najwyższy stopień artyzmu, ukazując człowieka we wszystkich jego sprzecznościach. Robił to z intensywnością, która paliła deski teatru i rozbijała ekrany telewizorów - czytamy na Twitterze. Macron nazwał zmarłego "osobą, która dokonała niezwykłych czynów".

Michel Bouquet - kariera aktorska

Michel Bouquet był dwukrotnym laureatem Cezarów za najlepszą rolę męską. W 1991 roku otrzymał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii "Najlepszy europejski aktor roku" za kreację w "Toto bohater". W 2018 roku został odznaczony Wielkim Krzyżem Legii Honorowej.

Widzowie mogą pamiętać go z takich produkcji jak: "Nędznicy", "Mozart", "Panna młoda w żałobie", "Wszystkie poranki świata", "Niewierna żona", "Syrena z Missisipi", "Dwaj ludzie z miasta" czy z "Renoir".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: rmf.fm

Źródło zdjęcia głównego: Manuel Breva Colmeiro/Getty Images

Pozostałe wiadomości