Gwiazdy

Michalina Olszańska-Rozbicka i jej życiowe role. Czy marzy o karierze w Hollywood? "Za dużo jest poświęceń na tej drodze"

Gwiazdy


Michalina Olszańska-Rozbicka jest polską aktorką, którą przede wszystkim można zobaczyć w zagranicznych produkcjach. Znana jest również z napisanych przez siebie książek. Od pewnego czasu natomiast realizuje się w roli matki.

Michalina Olszańska-Rozbicka o roli w „Matyldzie”

Michalina mimo młodego wieku zasłynęła jako aktorka grając w wielu zagranicznych produkcjach. W 2017 roku głośno było o jej roli w rosyjskiej produkcji „Matylda”, gdzie wcielała się w baletnicę, która miała romans z Mikołajem II.

Jak przeczytałam scenariusz, to mi się to wydawała bardziej taka disneyowska bajka, rosyjska wersja „Kopciuszka”, bo tak to było napisane, taki był zamysł. Natomiast kontrowersje, które narosły wokół tego filmu później, bo tam car Mikołaj II jest święty w kościele prawosławnym, (…) to był szok

- powiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN.

Pojawiały się nawet pomysły, by zakazać emisji filmu, a niektóry aktorzy, w tym Lars Eidinger (grający głównego bohatera) dostawali pogróżki.

Michalina Olszańska-Rozbicka – praca w zagranicznych produkcjach

Nie jest to jedyna rola, w jakiej mogliśmy zobaczyć Michalinę Olszańską-Rozbicką. Aktorka ma na swoim koncie także inne filmy rosyjskie, czeskie czy portugalskie. Podejmuje wyzwania i gra w produkcjach, gdzie używa języków, którymi nie posługuje się na co dzień. Jak jednak przekonuje, wszystko jest możliwe do opanowania.

Nagrywają mi bardzo dokładnie moje kwestie. Ja to odsłuchuję, nasłuchuję i po prostu tak jakbym się uczyła melodii

- zdradziła aktorka.

Wiele osób zastanawia się, jak udaje się jej zdobywać role w zagranicznych filmach, gdy mieszka w Polsce. Wiele z nich otrzymała dzięki grze w koprodukcji polsko-czesko-francusko-słowackiej „Ja, Olga Hepnarova”, która pojawiła się na wielu międzynarodowych festiwalach. Michalina Olszańska-Rozbicka bierze też udział w castingach, które wymagają od niej jedynie stworzenia nagrania w domowych warunkach i wysłania go do odpowiednich osób związanych z produkcją.

Michalina Olszańska-Rozbicka i Hollywood?

Dzięki filmowi „Matylda” Michalina Olszańska-Rozbicka miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca przy wysokobudżetowych produkcjach, co mogło być pewną namiastką pracy w Hollywood. Wtedy uświadomiła sobie, że kariera w Stanach niekoniecznie może być dla niej.

Jeżeli chodzi o sam Hollywood, to za dużo jest poświęceń na tej drodze. Człowiek, który się nie urodzi w Stanach, nie urodzi się w anglojęzycznym kraju, ten język nie jest ojczysty, musi bardzo długo udowadniać, że jest na tym samym poziomie co ktoś, kto się tam po prostu urodził. (…) Dla mnie taka opcja, że ja tam pojadę i będę chodziła, bo tak koleżanki robią, na 20 castingów dziennie czasami, to wtedy nie ma czasu właściwie na nic innego w życiu – ja aż takiej potrzeby tego nie mam

- powiedziała szczerze.

Michalina Olszańska-Rozbicka w roli żony i matki

Michalina Olszańska-Rozbicka jest nie tylko znaną za granicą aktorką, lecz także pisarską, a ostatnio czas poświęca przede wszystkim na życie rodzinne. Od 2 lat tworzy małżeństwo z Bartoszem Rozbickim, z którym doczekała się córeczki Luizy Zofii Akiko.

Jestem w domu właściwie od początku ciąży, nawet trochę dłużej. Tak że zaraz będą 2 lata pewnie. Bardzo tego potrzebowałam, mam wrażenie, bo po tych paru latach, kiedy rzeczywiście dużo jeździłam do różnych krajów itd., byłam bardzo złakniona takiego życia, zrobienia sobie obiadu własnoręcznie

- zdradziła w reportażu Moniki Nasternak.

Wiele osób zdziwiło się, że mimo sprzeciwu wobec normatywności zdecydowała się na poślubienie swojego partnera. Zawsze wtedy jednak tłumaczyła, że nie robi to dlatego, że tak wypada i trzeba, tylko dlatego, że tego zapragnęła.

Więcej dowiesz się z materiału.

Zobacz też:

Szczęśliwy mąż, ojciec i następca brytyjskiego tronu. Książę William świętuje urodziny. Ile lat skończył?

Will Smith miał zagrać główną rolę w Matrixie! Oto aktorzy, którzy odrzucili kultowe role

Janusz Chabior już po ślubie! Zobaczcie zdjęcia z uroczystości

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości