Gwiazdy

Michał Żebrowski kończy 50 lat. "Daje pracę innym aktorom"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w świecie gwiazd? - kulisy
Co nowego w świecie gwiazd? - kulisyDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Michał Żebrowski 17 czerwca będzie świętował 50. urodziny. Z tej okazji Mateusz Hładki, dziennikarz Dzień Dobry TVN przypomniał jego wielkie role, a Dorota Wellman podkreśliła, że aktor od lat działa na rzecz kultury. Pamiętacie płytę "Michał Żebrowski jako zakochany Pan Tadeusz"?

Michał Żebrowski kończy w czerwcu 50 lat

Przed Aleksandrą i Michałem Żebrowskimi wielkie wydarzenia. Niedługo powitają na świecie swoje kolejne dziecko, a w czerwcu głowa rodziny będzie świętowała wyjątkowe urodziny.

- Moim zdaniem trudno w to uwierzyć, ale 17 czerwca Michał Żebrowski skończy, uwaga - 50 lat! (...) 50 lat piękny wiek, ale też piękna kariera, wspaniały artysta. Oczywiście Skrzetuski, Pan Tadeusz, ale też nie zapominajmy o filmie Filipa Bajona "Poznań 56" - mówił Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

- Chcę też powiedzieć, że to dyrektor teatru. Daje pracę innym aktorom. Człowiek, który w kulturze naprawdę z uznaniem pracuje od wielu, wielu lat - dopowiedziała Dorota Wellman, prowadząca program.

Michał Żebrowski - kariera

Michał Żebrowski ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (dziś - Akademia Teatralna). Już podczas studiów występował w dramatach telewizyjnych, a jego debiutem scenicznym była rola Jimmy'ego Portera ("Miłość i gniew")  na deskach Teatru Powszechnego.

Zyskał miano wybitnego aktora, który znakomicie radzi sobie zarówno na srebrnym ekranie, jak i w teatrze. Został odznaczony brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a Mateusz Hładki przypomniał muzyczną działalność artysty.

- Nie wiem, czy pamiętacie, ale na fali "Pana Tadeusza" ukazała się na rynku płyta "Michał Żebrowski jako zakochany Pan Tadeusz". Trzynastozgłoskowcem 12 kawałków i proszę płyta pokryła się platyną - wspominał dziennikarz Dzień Dobry TVN.

Mateusz Hałdki zaprezentował zdjęcie Michała Żebrowskiego z 1994 roku. Zobacz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego:  Bartosz Krupa/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości