Gwiazdy

Michał Derlicki - polski aktor, który w światowej superprodukcji zagra Kung Fu Pandę

Gwiazdy

Aktualizacja:

Michał Derlicki to polski aktor, kaskader, akrobata powietrzny i były reprezentant kadry narodowej Wushu. Właśnie niedawno dostał główną rolę w produkcji teatralnej realizowanej przez DreamWorks - amerykańską wytwórnię filmową, której współtwórcą jest Steven Spielberg. Michała Derlickiego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły dotyczące superprodukcji.

Michał Derlicki ukończył Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Od lat trenuje Wushu. Kilkakrotnie stawał na najwyższym szczeblu podium na Mistrzostwach Polski i Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu. Jest również złotym medalistą prowincji Shanxi w Chinach w stylach południowych. Był reprezentantem kadry narodowej Wushu. Obecnie jako trener personalny prowadzi zajęcia w założonym wraz ze wspólnikiem Klubie Sportowym Movement Designers.

>>> Zobacz także:

Kariera aktorska Michała Derlickiego

Karierę aktorską rozpoczął od musicalu "Romeo i Julia" w reżyserii Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. W teatrze Buffo grał jeszcze przez 15 lat, realizując trzy premiery wznowień tego spektaklu. Został także zaangażowany jako solista w międzynarodowej rewii na lodzie "Holiday on Ice" w spektaklu "TIME".

Od 2004 roku jest kaskaderem występującym w produkcjach telewizyjnych i przedstawieniach teatralnych.

Michał Derlicki w Kung Fu Panda

Jakiś czas temu Michał Derlicki dostał propozycję występowania na deskach Venetian Theatre w Macau w Chinach. Polak zagra w przedstawieniu według słynnej ekranizacji Kung Fu Panda zrealizowanej przez DreamWorks (współzałożycielem wytwórni filmowej jest światowej sławy reżyser, scenarzysta i producent filmowy Steven Spielberg). Aktor wcieli się w postać Pandy Po. Amerykański spektakl będzie tworzony w koprodukcji z Broadway Azja. Reżyserką jest Susan Stroman, która pięciokrotnie zdobyła Tony Awards.

Castingi do spektaklu odbyły się w Stanach Zjednoczonych i Chinach. W zdobyciu roli pomogła Michałowi między innymi znajomość akrobatyki powietrznej, którą trenuje od 2012 roku. Nie bez znaczenia było także doświadczenie aktorskie i kaskaderskie Polaka oraz światowy poziom Wushu, jaki prezentuje.

Michał Derlicki podpisał kontrakt na osiemnaście miesięcy, a przygotowania do przedstawienia rozpocznie już w listopadzie tego roku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości