Gwiazdy

Michał Baryza zdobył się na bardzo szlachetny gest. Towarzyszyliśmy mu podczas niezwykłej wizyty u fryzjera

Gwiazdy

Michał Baryza, uczestnik programu Top Model, od dwóch lat zapuszczał włosy, aby móc przeznaczyć je na rzecz Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie. Razem z Gabi Drzewiecką towarzyszyliśmy mu podczas wyjątkowej wizyty u fryzjera, kiedy Baryza pozbywał się swoich długo zapuszczanych warkoczy.

Michał Baryza wspiera Fundację Rak'n'Roll Wygraj Życie

Michałowi Baryzie od początku przyświecał szlachetny cel. Zapuszczanie włosów przez modela nie było dziełem przypadku.

Kiedyś robiłem pokaz w Pałacu Kultury z kobietami, które były chore na raka i które po prostu były łyse, wtedy sobie powiedziałem, że musi przyjść moment, że zapuszczę włosy, żeby to one miały perukę, więc Drogie Panie, niech te włosy wam się fajnie noszą

- opowiedział ze śmiechem Baryza.

Gabi Drzewiecka również zachęciła do szerzenia tej pięknej idei i oddawania włosów przez wszystkich tych, którzy chcieliby pomóc.

I którzy są cierpliwi

- dodał Michał.

Ja już dziś nie dawałem rady. Były dla mnie za długie

- przyznał Baryza. Dodał również, że to jego drugie podejście do zapuszczania w szlachetnym celu. Tym razem zakończone sukcesem.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc oddać włosy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll?

Podczas wizyty u fryzjera, Bartka Janusza, na żywo relacjonowanej w czwartkowym wydaniu Dzień Dobry TVN, Michał wyjaśnił również, że włosy muszą mieć minimum 25 cm, żeby nadawały się do takiej „donacji”. Ważne jest także to, aby kosmyki nie były rozjaśniane ani zniszczone.

Fryzjer, Bartek Janusz, który prowadzi swój własny salon, przyznał, że w miesiącu średnio aż pięć klientek lub klientów oddaje swoje włosy na rzecz Fundacji Rak'n'Roll.

Sam Michał na oddaniu włosów nie poprzestanie. Zapisany jest także w bazie Ośrodka Dawców Szpiku Fundacji DKMS, dzięki czemu ma szansę zostać dawcą i tym samym uratować czyjeś życie.

Twierdzę też, że życie polega na tym, aby nie brać, a dawać

- powiedział Michał.

To są drobne gesty, zwykły uśmiech, peruka, powitanie

- przyznał szczerze Baryza.

Zobaczcie, jak Michał Baryza wygląda po ścięciu włosów, które zapuszczał przez dwa lata, by móc oddać je na rzecz Fundacji.

Zachęcamy również do działań na rzecz Fundacji. Czasami niewiele potrzeba, by uratować komuś życie lub wywołać uśmiech na twarzy.

Zobacz także:

Co słychać u Elizy i Trybsona z "Warsaw Shore"? "Pozmieniało się w głowie, teraz co innego cieszy"

Mirosław Zbrojewicz o roli w serialu “Szadź”: “Sytuacja się wymyka spod kontroli”

Karolina Pisarek i Marta Gajewska Komorowska zwyciężczyniami "Ameryka Express 2". „Wygrałyśmy cudowną, wyjątkową przyjaźń”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości