Gwiazdy

Michael Bublé przygotowuje się do zimy. Ogłasza premierę nowego teledysku do piosenki "Let It Snow"

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
x-news

Utwór "Let It Snow" znany jest od lat. Piosenkę wykonywało wielu wykonawców, zaśpiewał ją m.in. Michael Bublé na kultowej płycie "Christmas". Po dziesięciu latach artysta postanowił wydać nową, kolekcjonerską wersję świątecznego albumu. 15 października ukazał się oficjalny teledysk do piosenki - w prawdziwie zimowej scenerii.

"Let It Snow" – historia utworu 

Choć utwór "Let It Snow" niektórym kojarzy się z kultowym wykonaniem, to historia jego powstania sięga znacznie wcześniej. Piosenka została stworzona przez autora piosenek i musicali Sammy'ego Cahna oraz kompozytora muzyki rozrywkowej Jule’a Styne’a. Utwór powstał w lipcu 1945 roku w Hollywood, podczas największych upałów. Co ciekawe, oryginalny tytuł był nieco inny. Początkowo piosenka nazywała się "Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!". Jej pierwszym wykonawcą był piosenkarz i trębacz Vaughan Monroe. Utwór szybko zyskał popularność i uznanie słuchaczy, jednak na kolejną wersję nie trzeba było długo czekać. Następnym artystą, który ją zaśpiewał był Dean Martin. Wśród innych sław, które wykonywały utwór "Let It Snow" znalazły się Frank Sinatra i Bing Crosby

"Let It Snow" - Michaela Bublé i nowy teledysk

Michael Bublé umieścił utwór "Let It Snow" na świątecznej płycie "Christmas" w 2011 roku. Z okazji 10. rocznicy wydania albumu, kanadyjski artysta przygotował dla swoich fanów nie lada gratkę. Już 19 listopada do sprzedaży trafi kolekcjonerska, limitowana wersja kultowej płyty, na której znajdzie się m.in. piosenka "Let It Snow". Na ponad miesiąc przed premierą albumu, ukazał się oficjalny teledysk do utworu. Nowa, studyjna wersja piosenki została nagrana w słynnym Abbey Road Studios w Londynie z BBC Big Band Orchestra. O wydarzeniu poinformował sam wokalista na swoim Instagramie. Na płycie "Christmas", prócz utworu "Let It Snow", znajdą się również takie przeboje jak "The More You Give (The More You'll Have)" oraz "Winter Wonderland" zaśpiewane w duecie z Rodem Stewartem.

Oryginalny świąteczny album "Christmas" osiągnął ogromny sukces. Płyta sprzedała się w nakładzie 16 milionów egzemplarzy i zgromadziła cztery miliardy streamów, co odpowiada sprzedaży 60 milionów albumów.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Filharmonia na wsi

Filharmonia na wsi
Filharmonia na wsi Michael Winker przerobił starą oborę na salę koncertową. Dlaczego się na to zdecydował?
Dzień Dobry TVN

Autor:Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości