Gwiazdy

Najseksowniejsi mężczyźni świata według "People". Kim jest tegoroczny zwycięzca?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Już po raz 35 magazyn "People" sporządził listę najprzystojniejszych żyjących mężczyzn na świecie. Pierwsze miejsce zajął Michael B. Jordan, który tym samym dołączył do grona takich sław jak Brad Pitt, Harrison Ford, Matthew McConaughey, Johnny Depp czy Ryan Reynolds. Kim jest tegoroczny zwycięzca rankingu?

Najseksowniejsi mężczyźni świata według "People"

Magazyn "People" już od 1985 roku przyznaje tytuł "Najseksowniejszego żyjącego mężczyzny". Pierwszym, którego spotkał ten zaszczyt był Mel Gibson. W kolejnych latach wyróżniano przeważnie aktorów oraz muzyków, jednak zdarzali się także politycy - w 1988 roku pismo umieściło na okładce Johna F. Kennedy'ego Jr.

Laureat jest wybierany nie tylko na podstawie wyglądu, ale również charakteru, działalności dobroczynnej oraz wpływu na świat. Jedynie czterem mężczyznom udało się znaleźć na pierwszym miejscu dwukrotnie. Byli to aktorzy Brad Pitt, George Clooney, Johnny Depp i Richard Gere.

Michael B. Jordan jest czwartym czarnoskórym laureatem, któremu udało się zdobyć tytuł. Do 2018 roku jedyną okładką z czarnoskórym najprzystojniejszym mężczyzną była ta z 1996 roku z Denzelem Washingtonem. Dwa lata temu jednak tytuł zdobył Idris Elba, a rok temu John Legend.

Kim jest Michael B. Jordan?

Michael B. Jordan jest aktorem znanym z takich filmów, jak "Creed", "Czarna Pantera" czy "Tylko sprawiedliwość". Ma 33 lata i tym samym został najmłodszym zdobywcą tego tytułu od 2014 roku, kiedy to wygrał 31-letni wówczas Chris Hemsworth.

W tym roku artysta pokonał naprawdę mocne nazwiska. Rywalizował z takimi przystojniakami jak Chris Evans, Dwayne Johnson, Paul Mescal, Maluma, Pedro Pascal, Chris Rock, Paul Rudd, John David Washington, Brad Pitt oraz Manny Jacinto .

Jak zareagował na wieść o nazwaniu go "najprzystojniejszym żyjącym mężczyzną świata"?

To fajne uczucie. Wiesz, każdy zawsze żartował w stylu: 'Mike, to jedyna rzecz, której prawdopodobnie nigdy nie osiągniesz'. Fajnie należeć do tego grona

- stwierdził Michael B. Jordan w wywiadzie dla "People".

Jak dodał, z jego okładki najbardziej jest dumna mama oraz siostra. Zdradził też, że w wolnych chwilach uwielbia jeździć samochodami, gotować i grać w gry wideo, a sekretem jego pewności siebie jest świadomość, że nie może wszystkich uszczęśliwić. Takie wychowanie zawdzięcza rodzicom.

Moja mama i tata poświęcili tak wiele, żeby utrzymać siostrę, brata i mnie. Jestem im po prostu wdzięczny. Szczerze mówiąc, mieli ogromny wpływ na to, jaki jestem i jak żyję

- podkreślił aktor.

Co ciekawe, Michael B. Jordan jest singlem. Myślicie, że teraz, po wyróżnieniu przez magazyn "People", szybciej znajdzie prawdziwą miłość?

Przystojni i… półnadzy australijscy strażacy pozują do kalendarza w szczytnym celu. Zobacz też:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości