Gwiazdy

Nowy sezon "Miasta Kobiet". Lara Gessler opowiedziała o zaburzeniach odżywiania

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Miasto Kobiet - zapowiedź
Miasto Kobiet - zapowiedź TVN Style
wideo 2/12

Rozmowa z Larą Gessler otworzy trzeci sezon "Miasta Kobiet". Gwiazda opowiedziała o swoich zmaganiach z zaburzeniami odżywiania. To pierwszy raz, kiedy tak otworzyła się na ten temat. W roli prowadzącej zadebiutowała Ane Piżl. Tego odcinka nie można przegapić.

Lara Gessler o zaburzeniach żywienia

"Miasto Kobiet" powraca z trzecim sezonem! Nie zabraknie w nim intymnych rozmów i dużych emocji. Do Marzeny Rogalskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej dołączyła nowa prowadząca. Ane Piżl to ratowniczka medyczna, kitesurferka i edukatorka. Jest promotorką języka inkluzywnego, który nikogo nie wyklucza.

W pierwszym odcinku tej serii zobaczymy Larę Gessler. Gwiazda otworzyła się w temacie zaburzeń odżywiania.

Czym jest ortoreksja?

Lara Gessler przyznała się do ortoreksji. Gwiazda przy wzroście 174 cm ważyła zaledwie 46 kg. Do takiego stanu prowadzi właśnie obsesja zdrowego żywienia. Objawia się osłabieniem organizmu, bólami głowy i utratą zdolności czucia głodu. Leczenie zaburzenia polega na spotkaniach z psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym i zmianie nawyków żywieniowych.

Ortoreksja zaczyna się niewinnie, bo najczęściej od odstawienia szkodliwych produktów, takich jak cukry lub tłuste mięsa. Z biegiem czasu jednak do składników uważanych za szkodliwe trafia większość dostępnych potraw. Osoba z tym zaburzeniem dba też o regularny i bardzo intensywny trening fizyczny.

Miasto kobiet - gdzie i kiedy oglądać 3. sezon?

Program emitowany będzie w niedziele o 12:30 i 22:00 w TVN Style. Wszystkie odcinki "Miasta Kobiet" oglądać możecie również w player.pl!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: TVN Style

Pozostałe wiadomości