Gwiazdy

Metallica świętuje 40-lecie na scenie. "To jeden z najbardziej dochodowych zespołów w historii muzyki"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Sandra Hajduk
Co nowego w świecie gwiazd?
Dzień Dobry TVNCo nowego w świecie gwiazd?

Mija 40 lat od momentu powstania zespołu Metallica. Z tej okazji kapela zaplanował dla fanów niespodziankę. Mowa o dwóch specjalnych koncertach, które odbędą się 17 i 19 grudnia 2021 roku w Chase Center w San Francisco.

Metallica - historia nazwy zespołu

Metallica to amerykański zespół heavymetalowy i trashmetalowy, który został założony w latach osiemdziesiątych XX w. przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Grupa powstała w następującym składzie: perkusja - Lars Ulrich, gitara i wokal - James Hetfield, bas - Ron McGovney, gitara - Dave Mustaine. Obecnie w jej skład wchodzą również Kirk Hammett i Robert Trujillo. Do najsłynniejszych utworów kapeli należą "Enter Sandman", "Nothing Else Matters", "The Unforgiven", "One" i "Whiskey in the Jar".

- 200 milionów sprzedanych albumów. To jeden z najbardziej dochodowych zespołów w historii muzyki. Metallica miał nazywać się magazyn muzyczny w USA. Jego twórca zwrócił się do perkusisty zespołu, co myśli o tej nazwie. Na to on, że to nazwa dla niego zespołu - mówiła Sandra Hajduk w Dzień Dobry TVN.

40-lecie zespołu Metallica

Metallica ma na swoim koncie wiele wybitnych osiągnięć. Wielokrotnie otrzymała Grammy, między innymi za utwory "One", "Stone Cold Crazy" i album "Metallica". Zespół jest także laureatem nagród MTV Video Music Awards za klipy do utworów "Enter Sandman" i "Until It Sleeps". Ponadto został nagrodzony na Billboard Music Awards, American Music Awards i Metal Hammer Golden Gods Awards.

Z okazji swojego 40-lecia Mettalica zaplanowała koncerty, które odbędą się 17 i 19 grudnia 2021 roku w Chase Center w San Francisco. Bilety dostępne są tylko dla członków fanklubu zespołu. Nie ujawniono na tę chwilę, czy pojawią się jacyś goście i jaka będzie setlista wydarzenia. Wielbiciele grupy pamiętają, kiedy z okazji 30-lecia zespołu także odbył się koncert, gdzie pojawili się byli członkowie grupy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Sandra Hajduk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości