Gwiazdy

Meghan i Harry odchodzą z dworu królewskiego! Co myślą o tym Brytyjczycy?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Książę Harry i księżna Sussex rezygnują z pełnienia obowiązków królewskich. W oficjalnym oświadczeniu małżonkowie poinformowali, że chcą uzyskać niezależność finansową oraz wychować syna w Wielkiej Brytanii i Ameryce. Pozostają jednak lojalni wobec Królowej Elżbiety II. Co to oznacza? Co o tej sytuacji myślą Brytyjczycy?

W Dzień Dobry TVN o zamieszaniu wokół rodziny królewskiej opowiedział Mateusz Hładki:

Sensacyjne oświadczenie Harry'ego i Meghan

Wczoraj książęca para wydała oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że małżonkowie rezygnują z obowiązków i przywilejów królewskich. Swoją decyzję argumentują tym, że chcą uzyskać niezależność finansową, a wiec nie będą już dostawać wynagrodzenia wynikającego z samego tytułu pełnienia obowiązków. Meghan i Harry zamierzają dzielić życie między Wielką Brytanią a Ameryką. Książęca para chce wychować syna w obu kulturach.

Medialna nagonka

Bezprecedensową decyzję Meghan i Harry podjęli po wielu tygodniach rozmów. Mówi się, że na decyzję pary miała wpływ nagonka mediów z jaką książęca para musiała się zmierzyć. Przypomnijmy, że w minionym roku Meghan pozwała jeden z brytyjskich tabloidów za naruszenie prawa do prywatności. Harry stanął w obronie żony. Dobrze wiedział, jak media potrafią zniszczyć życie.

Książęca para zmęczona medialną nagonką wyjechała odpocząć do Kanady, gdzie spędzili święta razem z synkiem, mamą Meghan oraz przyjaciółmi.

Co na to Królowa?

Choć Meghan i Harry podkreślili w sowim oświadczeniu, że dalej będą wspierać rodzinę i pozostają lojalni wobec Królowej Elżbiety II, to monarchini o decyzji książęcej pary dowiedziała się z ich oświadczenia. Zaskoczona Królowa w odpowiedzi na oświadczenie Harry’ego i Meghan odpowiedziała, że rozmowy są dopiero na początkowym etapie i nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała przyszłość małżonków. Ci z kolei zapowiedzieli, że planują założyć własną działalność charytatywną.

Zdania opinii publicznej są w wielkiej Brytanii podzielone. Niektórzy poddani chwalą parę za odwagę, inni krytykują, że decyzja Mehgan i Harry’ego jest brakiem szacunku dla monarchii.

Zobacz wideo: Książę Harry i Meghan Markle rezygnują z ważnych ról pełnionych w rodzinie królewskiej

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości