Gwiazdy

Zmarł mąż Toma Forda. Richard Buckley miał 72 lata

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
Vogue

Wieloletni partner projektanta Toma Forda zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Richard Buckley był dziennikarzem modowym. Jego kariera rozpoczęła się w 1979 roku. Współpracował z takimi tytułami jak "New York Magazine", "Vanity Fair", "Vogue Hommes".

Najnowsze wiadomości z życia gwiazd
Najnowsze wiadomości z życia gwiazd
Dzień Dobry TVN

Richard Buckley nie żyje

Wiadomość o śmierci Richarda Buckleya przekazali przedstawiciele Toma Forda.

- Tom Ford z wielkim smutkiem informuje o śmierci Buckleya, który był jego ukochanym mężem od 35 lat - można przeczytać w dokumencie dla prasy. - Richard odszedł spokojnie w swoim domu w Los Angeles wczoraj wieczorem (czyli w niedzielę 19 września - red.), mając u boku Toma i ich syna Jacka. Zmarł z przyczyn naturalnych po długiej chorobie - podano.

Buckley urodził się w Binghamton w stanie Nowy Jork. Dorastał w USA, Francji i Niemczech. Studiował na uniwersytecie w Monachium. Ukoronowaniem jego wieloletniej kariery było stanowisko redaktora naczelnego "Vogue Hommes International", które objął w 1999 roku. W 1989 roku dziennikarz stoczył wygraną walkę z rakiem gardła.

Tom Ford i Richard Buckley

Para poznała się w latach 80. na jednym z pokazów mody. Tom Ford miał wówczas 25 lat, jego przyszły partner 38.

- Poszedłem na pokaz i był tam ten siwowłosy mężczyzna, który przeszywał mnie wzorkiem, patrząc na mnie tymi błękitnymi oczami - wspominał Tom Ford w wywiadzie dla "WWD". - To mnie przeraziło, ponieważ zobaczyłem i poznałem całą moją przyszłość - wyznał.

Para wychowywała syna, Alexandera Johna "Jacka" Buckleya Forda, który przyszedł na świat we wrześniu 2012 roku. Tom Ford i Richard Buckley dzieli swoje życie pomiędzy Anglię, Włochy i Stany Zjednoczone. W 2014 roku projektant poinformował, że zdecydował się na legalizację związku.

Zobacz wideo: W 1996 roku Michael Jackson podbił Warszawę

W 1996 roku Michael Jackson podbił Warszawę
W 1996 roku Michael Jackson podbił Warszawę
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: Vogue

Pozostałe wiadomości