Gwiazdy

Syn Andrzeja Seweryna został aktorem. "Rozumiecie, jak bardzo się cieszę!"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Nastazja
Bloch
Andrzej Seweryn

Maximilien Seweryn to syn znanego polskiego aktorka Andrzeja Seweryna i Francuzki Mireille Maalouf. Jak się okazuje, mężczyzna poszedł w ślady ojca. Na swoim koncie ma już role w kilku produkcjach. Dumny tata nie ukrywa radości i publikuje fragment najnowszego filmu z udziałem swego potomka.

Andrzej Seweryn - ceniony aktor teatralny i filmowy

Andrzej Seweryn to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, a także reżyser i dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. 15 sierpnia 1968 zadebiutował jako aktor teatralny, a kilka lat później wystąpił w wielu filmach Andrzeja Wajdy - "Ziemia obiecana", "Dyrygent", "Pan Tadeusz" czy "Zemsta". Grał także m.in. u Agnieszki Holland, Stevena Spielberga, Jerzego Hoffmana i Jacka Bromskiego.

W 1980 roku wyjechał do Francji, gdzie jako trzeci cudzoziemiec w historii został przyjęty do jednego z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie - Comédie-Française. W 1995 został 493. socjetariuszem Komedii Francuskiej, a w 2013 socjetariuszem honorowym. Artysta z Francją związał się także prywatnie.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Po małżeństwach z Bogusławą Blajfer i Krystyną Jandą, z którą ma córkę Marię, aktor związał się z Francuzkami. Trzecią żoną artysty została Laurence Bourdil, z którą doczekał się syna Yanna. Czwartą była Mireille Maalouf. Z tego związku urodził się syn, Maximilien Seweryn.

Andrzej Seweryn na stałe do Polski powrócił w 2010 i zamieszkał w Warszawie. W 2015 roku jego piątą żoną została Katarzyna Kubacka.

Maximilien Seweryn – jak wygląda i co robi?

Maximilien Seweryn to przystojny i utalentowany mężczyzna, który postanowił iść śladami ojca. Jak się okazuje, zagrał już epizody w polskich produkcjach, m.in. "Zemście" Andrzeja Wajdy i teatrze telewizji "Antygona".

Artysta karierę robi jednak we Francji. Tam udało mu się zagrać w kilku filmowych i serialowych hitach. Aktora zobaczyć możemy m.in. w "Fearless", "Plebsie", "Wersalu. Prawie krwi", "Stacji Berlin" i "Valerianie. Mieście tysiąca kopuł". W tym roku w kinach pojawią się także dwa filmy z udziałem Maximiliana. "Emperor" w reżyserii Lee Tamahoriego i "Notre-Dame brûle" Jeana-Jacquesa Annauda, opowiadający o słynnym pożarze katedry Notre-Dame z 2019 roku. 

To nie koniec talentów młodego Seweryna. Mężczyzna jest także świetnym muzykiem. W wolnym czasie występuje w zespole rockowym Buffalo Clash, gdzie śpiewa i gra na gitarze. Jesteście ciekawi, jak wygląda? Na Instagramie możecie zobaczyć więcej zdjęć przystojnego syna Andrzeja Seweryna.

Z sukcesów syna cieszy się także ojciec. Andrzej Seweryn nie ukrywa dumy. W mediach społecznościowych opublikował nawet fragment filmu z udziałem Maximiliena.

- Już niedługo premiera filmu Jean Jacquesa Annaud NOTRE DAME PŁONIE. Jedną z głównych ról gra w nim mój syn, @maximilienseweryn. Rozumiecie, jak bardzo się cieszę! - napisał na Instagramie.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości