Gwiazdy

Mateusz Ziółko o planach zawodowych i nowej płycie. "Singiel SOS to druga zapowiedź płyty"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Mateusz Ziółko wraz z zespołem zaprezentował na scenie Dzień Dobry Wakacje swój najnowszy singiel "SOS". To kolejna zapowiedź nadchodzącej płyty. Z jakim odzewem spotkała się premiera utworu? Artysta opowiedział nam o twórczości i związanych z nią planach zawodowych.

Nowy singiel „SOS”

Po utworze „Obiecaj mi”, który znamy z anten rozgłośni radiowych, artysta przedstawia kolejny singiel „SOS”. Jak przyznał Mateusz Ziółko, jest to druga zapowiedź nadchodzącej niebawem płyty. Krążek miał pojawić się znacznie wcześniej, jednak z powodu pandemii prace przesunęły się w czasie.

Singiel „SOS” to taka druga zapowiedź płyty, która miała ukazać się z końcem tego roku. Wszystko przesunęliśmy o kilka miesięcy, więc początek przyszłego roku to będzie taki fajny moment na premierę. Mam też małą niespodziane na przełomie października-listopada

- powiedział.

O czym jest nowa piosenka? Utwór opowiada o miłości, której każdy z nas potrzebuje. Artysta przyznał, że to właśnie prawdziwe uczucie jest najważniejszym elementem naszego życia. Kiedy przychodzi czas, gdy zostajemy sami, a z naszego życia znika ktoś bardzo ważny, uświadamiamy sobie, jak bezsilni jesteśmy wobec drzemiących w nas emocji. Bezradność i świadomość, że nie wszystko zależy od nas, że nie na wszystko mamy wpływ, powoduje, że wołamy o pomoc. Niestety pustki po kimś, kogo kochaliśmy, nie da się niczym zastąpić, jednak retoryczny krzyk daje nam nadzieję i pozwala nazwać uczucia, które być może wcześniej nie zostały nazwane.

Trzeba kochać, bo bez miłości jesteśmy niczym. Największymi szczęściarzami jesteśmy wtedy, jak mamy miłość wokół siebie

- dodał artysta.

Mateusz Ziółko – artysta z wielkim talentem

Mateusz Ziółko urodził się w Zubrzycy Dolnej i wychował w muzykalnej rodzinie. Artysta od najmłodszych lat uczył się gry na pianinie, a obserwując mamę, podjął pierwsze próby komponowania własnych utworów. W wieku 14 lat wystąpił po raz pierwszy na Festiwalu Młodych Talentów w Nowym Targu. Rok później założył swój pierwszy zespół muzyczny o nazwie De Vils, gdzie grał na fortepianie i śpiewał. Po udziale w kilku talent show kariera Mateusza nabrała rozpędu. W 2017 roku Ziółko wydał debiutancki album studyjny pt. "Na nowo". Już w dniu premiery uzyskał on status złotej płyty, a promowały go single: "Szkło", "W płomieniach" oraz utwór nagrany z Sylwią Grzeszczak – "Bezdroża".

We wrześniu 2019 roku Mateusz nagrał także piosenkę do filmu "Legiony". Z początkiem roku zapowiedział pracę nad nowym albumem. Pierwszym singlem zapowiadającym nowy krążek był utwór "Obiecaj mi".

W naszym programie artysta wykonał premierowy singiel. Posłuchajcie piosenki "SOS".

Zobacz także:

Szymon Grzybacz i jego wielki debiut. Singiel "Malinowy" nagrany został z orkiestrą, z którą śpiewał sam Andrea Bocelli

4Dreamers - idole polskich nastolatek nagrali nową piosenkę. "To było dla nas ogromne wyzwanie"

Co słychać u Łukasza Zagrobelnego? "Tęsknię za sceną"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości