Gwiazdy

„Mógłbym być twarzą hejtu w Polsce”. Mateusz Maga o tym, co ceni sobie w Londynie

Gwiazdy

Aktualizacja:
anna senkara mateusz maga selfie londyn ddtvn

Pierwszy wakacyjny live w mediach społecznościowych Dzień Dobry TVN za nami! Na spacer po londyńskiej dzielnicy Notting Hill zabrali Was reporterka Anna Senkara oraz top model Mateusz Maga. Zobaczcie zapis transmisji na żywo, by przenieść się do jednych z najbardziej filmowych miejsc w Londynie oraz dowiedzieć się, co słychać u Mateusza.

Od 25 czerwca, w wakacyjne dni powszednie, reporterzy Dzień Dobry TVN zapraszają Was na wirtualne spotkania na żywo z ciekawymi gośćmi w rozmaitych miejscach. Pierwszą transmisję na żywo na naszym Instagramie poprowadziła Ania Senkara. Jej rozmówcą był bohater programu „Top Model”, Mateusz Maga. Razem przeszli się po klimatycznych uliczkach dzielnicy Notting Hill, w której nakręcono słynną komedię romantyczną z Hugh Grantem i Julią Roberts w rolach głównych.

  • Spacer po Notting Hill z Mateuszem Magą
  • Co Mateusz Maga robi w Londynie?
  • Ulubione londyńskie miejsca Mateusza Magi
  • Mateusz Maga o londyńskiej otwartości i hejcie w Polsce
  • Jakie są wakacyjne plany Mateusza Magi?
  • Kolejne live’y codziennie w dni powszednie, przez całe wakacje!

Spacer po Notting Hill z Mateuszem Magą

Zobacz także: Autor zdjęć do "Notting Hill" w Krakowie!

Ania i Mateusz swój spacer rozpoczęli w okolicach Coronet Cinema – to właśnie tam bohaterzy filmu „Notting Hill” wybrali się razem do kina. Później ruszyli w kierunku Portobello Market – najstarszego i najdłuższego targu z antykami w Londynie. Przeszli się również słynną uliczką z charakterystycznymi dla tej dzielnicy kolorowymi domami, która stanowi cel wypraw blogerów z całego świata. Jak wyjaśniła Ania, zjeżdżają oni do Notting Hill, by zrobić sobie Instagramowe zdjęcia na tle pięknych budynków. Jest to jednak bardzo uciążliwe dla mieszkańców tej okolicy, która przestała być już cicha i przytulna. Podobno blogerzy potrafią być prawdziwą zmorą: przyjeżdżają wczesnym rankiem, rozstawiają specjalne namioty, by móc się w nich przebierać i rozsiadają się na schodach domów. Innymi niezwykle popularnymi miejscami, w których fotografują się turyści i które mogliście zobaczyć podczas live’a z Anią i Mateuszem, są księgarnia, w której pracował odgrywany przez Hugh Granta bohater, oraz tzw. Blue Door – drzwi, za którymi znajdowało się jego filmowe mieszkanie. To właśnie tam Ania i Mateusz zakończyli swój spacer.

Co Mateusz Maga robi w Londynie?

W czasie live’a Ania zadała Mateuszowi wiele pytań, przede wszystkim na temat tego, co robi w Londynie i jak się tam czuje. Model przyznał, że do tej europejskiej stolicy mody przyciągnęły go przede wszystkim możliwości zawodowe:

W Londynie bywam rzeczywiście bardzo często. Zdecydowałem się na to, ponieważ czekają tu na mnie bardzo ciekawe propozycje komercyjne – choć mogłoby się przecież wydawać, że mój look niekoniecznie pasuje do komercji, a raczej do high fashion. Natomiast na projektach o podłożu komercyjnym dobrze się zarabia, w związku z czym Londyn jest dla mnie po prostu bardzo dobrym rynkiem.

Mateusz przyznał też, że wśród realizowanych przez niego kampanii nie brakuje tych dla marek specjalizujących się w produktach do pielęgnacji włosów – długie włosy są w końcu jego znakiem rozpoznawczym. Zapytany przez Anię zdradził, że bardzo o nie dba, między innymi z pomocą londyńskiego stylisty fryzur. Oprócz tego stawia na dobrą dietę, która zapewnia doskonały wygląd jego włosom, skórze i paznokciom.

Ulubione londyńskie miejsca Mateusza Magi

Mateusz wyznał naszej reporterce, że wbrew pozorom Notting Hill nie jest miejscem, w którym szczególnie lubi przebywać:

To jest bardzo turystyczna dzielnica – rzeczywiście jest czasami problem, żeby się tutaj przecisnąć, nie jest łatwo! Wolę trochę spokojniejsze miejsca. W Londynie uwielbiam też „topy”, czyli bary na dachach i tarasach.

Okazuje się, że Londyn ze swoim nocnym, imprezowym życiem naprawdę wciągnął Mateusza Magę – model przyznał, że ostatnio codziennie bywał na jakiejś imprezie, wszystkie były jednak związane z interesującą go branżą modową.

Jedno z jego wieczornych wyjść na miasto zaowocowało ciekawą znajomością. Okazuje się, że któregoś razu Mateusz poznał Magdę Wójcik, zwyciężczynię ostatniej edycji programu „Big Brother”:

Kiedyś, jak byłem w Londynie, Madzia wyszła gdzieś ze znajomymi i wtedy zaczepiła mnie. Także muszę się z nią spotkać i osobiście pogratulować jej wygranej – bo słyszałem, że wygrała program!

Mateusz Maga o londyńskiej otwartości i hejcie w Polsce

Londyn to oczywiście nie tylko klimatyczne zakątki i wspaniałe nocne życie. Dla modela jest to przede wszystkim jedna z europejskich stolic mody. Ania zapytała Mateusza, jak on sam odnajduje się w brytyjskim świecie modowym:

Rzeczywiście w Londynie ta moda jest o tyle fajna, że jest też w niej otwartość. Na przykład ostatnio miałem bardzo błyszczące spodnie na sobie – kilka osób zaczepiło mnie i pochwaliło, że te spodnie są po prostu niesamowite! W Polsce bałbym się po prostu wyjść, żeby czasem nie dostać!

Mateusz przyznał też, że w Polsce – w porównaniu do Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych – spotyka się z dużą ilością hejtu:

Mógłbym być chyba twarzą hejtu w Polsce, jeżeli chodzi o jakąś kampanię promocyjną związaną ze „stop nienawiści”. Natomiast rzeczywiście fajne jest to, że będąc w Stanach czy nawet w Wielkiej Brytanii, nie odczuwałem hejtu ani nie spotykałem się z nim ze względu na to, jak wyglądam czy jak się zachowuję. To jest niesamowite i jest tu duża otwartość na ludzi, na styl, na różnorodność, na taką multikulturowość.

Zobacz także: Majdanowie o tym, jak walczyć z hejtem w sieci

Jakie są wakacyjne plany Mateusza Magi?

Choć Mateusz czuje się w Londynie jak ryba w wodzie, nie chce zaniedbywać spotkań z rodzicami. Model zapowiedział, że niebawem odwiedzi swoje rodzinne strony, ponieważ spotkania te są dla niego niezwykle ważne. Oprócz tego skupi się na rozwoju swojej kariery muzycznej – zwłaszcza że lato to czas, gdy branża modowa jest najmniej aktywna. Niewątpliwie będzie też kontynuować swoje treningi. Okazuje się, że Mateusz trenuje nawet co drugi dzień, a wszystkie ćwiczenia realizuje sam, bez pomocy trenera.

Kolejne live’y codziennie w dni powszednie, przez całe wakacje!

Czy byliście z nami podczas tego live’a? Jeśli nie, koniecznie zobaczcie zapis transmisji i nie przegapcie kolejnych live’ów! Informacje o najbliższym z nich znajdziecie TUTAJ.

A jeżeli macie ochotę dowiedzieć się więcej na temat Notting Hill, oglądajcie weekendowe wydanie Dzień Dobry TVN Wakacje, w czasie którego emitowany będzie materiał Ani Senkary poświęcony tej słynnej londyńskiej dzielnicy. Zapraszamy!

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości