Gwiazdy

Mateusz Kmiecik o aktorstwie: "Kompletnie nie wiem, dlaczego wybrałem taki zawód. To była jakaś intuicja"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Mateusz Kmiecik – aktor z papierami na szczęście
Dzień Dobry TVNMateusz Kmiecik – aktor z papierami na szczęście

Mateusz Kmiecik bardzo dobrze znany jest fanom serialu "Papiery na szczęście". Aktor wciela się tam w postać Krisa, byłego piłkarza. Jak zaczęła się jego przygoda z aktorstwem? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Mateusz Kmiecik o aktorstwie

Mateusz Kmiecik ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Już na ostatnim roku studiów otrzymał angaż w Teatrze Narodowym, gdzie cały czas występuje. Jak zaczęła się jego przygoda z aktorstwem? - Wszystko zaczęło się od Jasełek. Grałem rolę diabła, bo zawsze miałem naganne zachowanie - mówił ze śmiechem Mateusz Kmiecik. Artysta w rozmowie z naszym reporterem wyznał, że nigdy nie planował i nie chciał być aktorem. - Kompletnie nie wiem, dlaczego wybrałem taki zawód. To była jakaś intuicja. W graniu jest jakaś wolność i samorealizacja, do których chcę dążyć - mówił aktor.

Niemal w tym samym czasie, gdy dostał pracę w teatrze, okazało się, że jego partnerka jest w ciąży. - Miałem 25 lat i byłem w trakcie robienia dyplomu, gdy zostałem ojcem. Była to świadoma decyzja - dodał. Aktor wyznał, że stara się być dla swojego dziecka takim ojcem, jakiego on sam miał. - Ojciec wszędzie mnie ze sobą zabierał. Czułem, że obdarza mnie wielką miłością - mówił. Mateusz Kmiecik wyznał, że bardzo mu zależy, aby wychować syna na samodzielnego mężczyznę.

Mateusz Kmiecik w "Papierach na szczęście"

Mateusz Kmiecik szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z występów w serialu "Papiery na szczęście". Wciela się tam w postać Krisa. - Gram byłego piłkarza, który delikatnie mówiąc, nie jest zbyt uprzejmy dla swojej żony. Kobieta w końcu ode mnie ucieka. Obecnie moja postać stara się zrobić wszystko, aby ją odzyskać - mówił aktor.

Czy to się uda? Jaki będzie finał tej historii? Widzowie losy Krisa i jego serialowej żony Marty (Adriana Kalska) mogą śledzić od poniedziałku do piątku. Serial "Papiery na szczęście" nadawany jest o 19.30 na antenie stacji TVN7.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości