Gwiazdy

Masterchef: premierowy odcinek za nami. Kto przeszedł dalej?

Gwiazdy

fot. MasterChef

W niedzielę (08.09) na antenę TVN wróciło największe kulinarne show w polskiej telewizji. Magda Gessler, Michel Moran i Ania Starmach już po raz ósmy wyruszyli na poszukiwania najlepszego kucharza amatora w Polsce. Sprawdź, komu dopisało szczęście w 1. odcinku 8. sezonu "Masterchefa"!

Pierwsze zadanie w rywalizacji to kulinarne pojedynki. Każda z jedenastu grup dostaje inny składnik główny oraz 45 minut na przygotowania dania z jego użyciem. Wśród nich znalazły się kaczka, przegrzebki, mąka, jabłko oraz ziemniak. Ci, którzy zdołali oczarować stworzonym w programie daniem Magdę Gessler, Anię Starmach i Michela Morana, dostali legendarny już fartuch „MasterChefa”. Najlepsi mogli automatycznie trafić do finałowej czternastki za sprawą "złotego fartucha". Komu się udało?

Zobacz także: Jakiemu zadaniu musieli sprostać jurorzy w DDTVN? Kto usłyszał: "oddaj fartucha"?

MasterChef 8. premierowy odcinek

Pierwsza czwórka kucharzy: Marta Klim, Dorota Wiśniewska, Marlena Cichocka i Hubert Paluch musiała zmierzyć się z czekoladą! Warto wspomnieć, że każda grupa dostała inny składnik główny, a na przygotowanie dania z jego udziałem mieli tylko 45 minut. Z tej grupy wszyscy przeszli do kolejnego etapu.

W kuchni programu "Masterchef" pojawili się także: Michalina Trzaska, Magda Waś, Marianna Bławat i Marcin Janiszewski - tematem przewodnim ich dań miał być ziemniak! Do kolejnego etapu przeszły Michalina i Magda, która zdobyła złoty fartuch i od razu trafiła do czternastki finalistów!

Kolejne grupy musiały przygotować dania z wykorzystaniem steka, komosy ryżowej oraz tarty. Fartuchy zdobyli tym razem: Krystian Pawlik, Ela Podraza, Justyna Sekunda, Sonia Kuś, Janek Szlachta, Leszek Rausz, Krzysiek Ciepiela i Ksawery Rajter.

Do kolejnego kulinarnego pojedynku ruszyli: Iza Stankiewicz, Ania Szewczak, Ewa Bobolewska i Mariusz Komenda. Tematem ich zadania były ryby. Fartucha z tej grupy zdobyli: Ewa i Mariusz.

Zadaniem kolejnych grup było przygotowanie dań z mięsa mielonego, kaczki i jabłek. Legendarne już fartuchy MasterChefa zdobyli: Mateusz, Jakub, Iga Brankowska, Sylwia Szymańska i Adrian Adamczyk. Złoty fartuch zdobyła również Ania Łempicka.

W ostatniej grupie kucharzy walczących o fartucha był brat aktora Rafała Zawieruchy - Grzesiek. Z przegrzebkami zmierzyli się również: Justyna Christiansen i Ania Weber. Wszyscy zdobyli przepustkę do dalszego udziału w programie.

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości