Gwiazdy

Mastercard OFF CAMERA. Nagrody, gwiazdy kina i wyśmienita publiczność. Co dzieje się na festiwalu?

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
Mastercard OFF CAMERA
Aktorki spotkały się z publicznością w trakcie Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Koniec tygodnia na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA to mnóstwo wyśmienitych wydarzeń. Przyznanie nagród w konkursie Script Pro, nowe kino plenerowe w Nowej Hucie, aktywności w ramach Pro Industry i kilkuset gości.

Off Camera Pro Industry - o projekcie

Off Camera Pro Industry rozwija temat współpracy wydawców z poszukującymi ciekawych tekstów producentami. Po raz kolejny eksperci udowadniają, że kino słowem się kręci. Producenci i twórcy z Polski spotykają się z międzynarodowymi partnerami na spotkaniach koprodukcyjnych, m.in. z ekspertami Torino Film Lab. Marleen Slot, Piotr Domalewski i Maja Herman porozmawiają o tym, jak ważna jest kondycja psychiczna w życiu twórcy filmowego.

Mastercard OFF Camera

„Powrót do tamtych dni” – Mastercard OFF Camera
„Powrót do tamtych dni” – Mastercard OFF Camera Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Tradycyjne case study są poświęcone filmowi Anny Kazejak „Fucking Bornholm”, który walczy o 100 000 PLN w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych oraz dokumentowi „Przeżyć” Jonasa Pohera Rasmussena. Ważnym elementem programu są warsztaty prawne, spotkania round tables z Ewą Puszczyńską i Gają Grzegorzewską. Z kolei 6 maja to dzień wydawców pod hasłem Word2Picture Day.

Gwiazdy na Mastercard OFF CAMERA

Z festiwalową publicznością spotkały się m.in. Iza Kuna i Maja Ostaszewska. Ich obecność na festiwalu była związana z filmem „Teściowie”, który jest jedną z propozycji w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych.

Do kin plenerowych na Placu Szczepańskim i pod Galerią dołączyło Kino NCK w Nowej Hucie. W nowym plenerze widzowie zobaczą m.in. SOUND OF METAL w reżyserii Dariusa Mardera i HAZARDZISTĘ w reżyserii Paula Schradera.

4 maja rozdano nagrody w ramach Konkursu SCRIPT PRO 2022. Laureatami głównych nagród są Anna Dembowska i Karol Starnawski za scenariusz filmu fabularnego „Dwie Matki” oraz Natalia Ossowska za scenariusz słuchowiska „Sekretne życie roślin”. Pozostałe nagrody trafiły w ręce Dominiki Montean-Pańków - autorki scenariusza „Skrzyżowanie”, Marka Stacharskiego - autora tekstu „Kanarki we mgle” oraz Agnieszki Śladkowskiej i Pawła Podolskiego - autorów scenariusza „Franek Błyskawica: Operacja Ważka”.

Więcej informacji o programie 15. Mastercard OFF CAMERA można znaleźć na www.offcamera.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: Mastercard OFF CAMERA

Źródło zdjęcia głównego: mat. pras. Mastercard OFF CAMERA

Pozostałe wiadomości