Gwiazdy

Festiwal filmowy Mastercard OFF Camera w Krakowie i na Player.pl. "To jest stempel jakości"

Gwiazdy

Mastercard OFF Camera zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce festiwalowa publiczność będzie miała szansę zobaczyć najciekawsze niezależne produkcje filmowe. W tym roku wydarzenie odbędzie się również wirtualnie w serwisie Player.pl. O atrakcjach, które czekają na widzów, rozmawialiśmy z Alicją Myśliwiec i Tomaszem Wasilewskim.

Festiwal Mastercard OFF Camera 2021

14. edycja festiwalu Mastercard OFF Camera wystartuje 3 września i potrwa 9 dni. Tradycyjnie już nie zabraknie sprawdzonych atrakcji, takich jak kino samochodowe czy seanse na barce. Z kolei na Plac Szczepański w Krakowie powróci miasteczko festiwalowe, gdzie będzie można spotkać gwiazdy. Wydarzenie równolegle będzie odbywać się na platformie Player.pl.

- Stęskniliśmy się za widzami, więc nie tylko krakowskie kina, ale też barki rzeczne, kina plenerowe i mamy nadzieję, że poczujemy ten klimat festiwalowy, taki jaki znaliśmy sprzed pandemii - zdradza rzeczniczka Mastercard OFF Camera Alicja Myśliwiec. - Player.pl to jest szansa, by być z nami niezależnie od miasta, niezależnie od szerokości. To już nie tylko duże miasta, ale też kino niezależne dostępne dla wszystkich - podkreśla.

Na miłośników X muzy czeka prawdziwa gratka. Festiwalowa selekcja jest doskonałym odbiciem panujących nastrojów i ważkich tematów poruszanych przez największe serwisy informacyjne. Nie zabraknie też uczuć i opowieści o miłości. Cały program można sprowadzić do hasła "kryzys niejedno ma imię". Jak podkreśla Alicja Myśliwiec, we wspomnianym kryzysie będzie można odnaleźć nadzieję na lepsze jutro.

Atrakcje festiwalu Mastercard OFF Camera 2021

Przewodniczącym konkursowego jury jest reżyser Tomasz Wasilewski, który na krakowskim festiwalu pokazywał wszystkie swoje filmy. Oprócz niego, w jurorskich fotelach zasiądą kobiety: Lee Magiday - producentka takich hitów jak "Faworyta" z doskonałą Olivią Colman, Emmą Stone i Rachel Weisz w rolach głównych oraz Gemma Jackson - projektantka strojów do "Gry o Tron" czy "Dziennika Bridget Jones". Na zwycięskich twórców czeka niebagatelna suma 25 tys. dolarów.

- Mam ogromny dystans do wszystkich konkursów, jeśli chodzi o filmy i w ogóle o sztukę - zaznacza Tomasz Wasilewski. - Bo jak tu porównać jedną wrażliwość z druga wrażliwością. Po prostu usiądziemy sobie w kinie i będziemy odbierać te filmy jak widzowie. Ten, który nas wzruszy i dotknie, ten będziemy starali się wynieść na piedestał - zapowiada przewodniczący.

Zdaniem reżysera, udział w festiwalu jest niezwykle ważnym doświadczeniem dla niezależnych twórców. - Jak się tworzy tego rodzaju kino, to jest bardzo ciężko czasami - zdradza. - Ciężko znaleźć pieniądze, bo to nie jest kino komercyjne. Już sama selekcja takiego festiwalu pokazuje twórcom, że warto czasami walczyć, zagryźć zęby i iść po swoje. A potem, kiedy zostanie się docenionym na takim festiwalu, to jest taki stempel jakości i on może dać siłę na następne filmy - podsumowuje.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości