Gwiazdy

Artyści i przedstawiciele kościoła zjednoczyli się we wspólnym apelu

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Martyna Wojciechowska

Ludzie kultury i kościoła połączyli się we wspólnym apelu. Biskup Rafał Markowski, Martyna Wojciechowska, Tomasz Kot, Agnieszka Więdłocha, Danuta Stenka, Dawid Podsiadło, Janusz Gajos - to tylko niektóre z osób, które nawołują do zjednoczenia się. "Nikt nie zasługuje, by umrzeć w lesie".

Martyna Wojciechowska, Tomasz Kot i bp Rafał Markowski we wspólnym apelu

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej zaostrza się każdego dnia. Otrzymujemy informacje o śmierci uchodźców i kolejnych próbach przekroczenia granicy. Każda taka wiadomość wzbudza ogromne emocje. Artyści, ludzie kultury i kościoła wielokrotnie wybierali się w okolice wschodniej części kraju, by pomóc tym najbardziej potrzebującym. 

Rodziny bez granic
Rodziny bez granic Rodziny bez granic Źródło: Dzień Dobry TVN

Akcje charytatywne organizowane przez osoby znane nam ze szklanego ekranu wywołały wiele szumu. Choć w zbiórkach udało się zebrać tysiące złotych, setki ubrań, jedzenia czy śpiworów, każdy, kto chce pomóc imigrantom, musi mierzyć się z krytycznymi opiniami. W najnowszym spocie dotyczącym sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, przekazano, co powinno być w tej chwili priorytetem.

Razem prosimy o dopuszczenie pomocy humanitarnej ludziom, którzy znaleźli się na terytorium naszego kraju. Bo przecież bez względu na to, jakie mamy poglądy polityczne, w co wierzymy, każdy z nas zgodzi się z myślą, że „nikt nie zasługuje na śmierć w lesie.

Artyści atakowani przez pomoc na granicy polsko-białoruskiej

Kilka osób ze świata show-biznesu zdecydowało się pojechać na wschodnią granicę kraju osobiście. Niestety, nie obyło się bez krytycznych komentarzy. W apelu opublikowanym w mediach społecznościowych artyści odpowiedzieli jasno, na najczęściej powtarzający się atak Internautów. 

"Jesteśmy za utrzymaniem szczelności granic. Ale apelujemy o wpuszczenie na stałe do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych i pomocy humanitarnej. Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie" - słyszymy z ust artystów biorących udział w apelu.

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Pozostałe wiadomości