Gwiazdy

Martyna Wojciechowska o akceptacji ciała. Zdjęcie z rozstępami wywołało dyskusję: "Ile z nas się ich wstydziło?"

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska
Tomasz Urbanek/East News

Martyna Wojciechowska opublikowała w mediach społecznościowych odważny post nawiązujący do tematu akceptacji swojego ciała. Dziennikarka udostępniła fotografię znanej modelki plus size z rozstępami, która wywołała niemałą dyskusję wśród internautów. Sama podróżniczka przyznała, że się ich wstydziła.

Temat akceptacji ciała oraz defektów, które się na nim pojawiają, wciąż budzi ogromne emocje i kontrowersje. Kobiety dążą do perfekcji, często ukazując w mediach społecznościowych to, co chcą, żeby obserwatorzy widzieli, zakrywając wszystko, czego się wstydzą. Coraz więcej znanych osób podejmuje ten temat, pokazując że nikt nie jest chodzącym ideałem.

Martyna Wojciechowska o kobiecym ciele

Martyna Wojciechowska opublikowała na swoim Instagramie fotografię znanej modelki plus size - Ashley Graham, która udostępniła swoje aktualne zdjęcie, po ciąży. Ashley pozuje w stroju kąpielowym i mimo tego, że na jej brzuchu widać rozstępy, jest dumna ze swojego ciała. We wpisie polska podróżniczka zdradziła, że kiedyś ona sama wstydziła się swojego ciała po porodzie.

TO MOJE NOWE CIAŁO MATKI - mówi o sobie. ASHLEY GRAHAM od lat łamie stereotypy dotyczące „kobiecego wyglądu”. Najsłynniejsza modelka PLUS SIZE (Swoją drogą ciekawi mnie to sformułowanie. Do ilu kilogramów jest się „normalną” modelką, a od ilu plus size?!! Czy ten podział jest w ogóle potrzebny?) Ma twarz anioła i ciało bogini (niezależnie od kilogramów). Piękna, pewna siebie i spełniona

- napisała Martyna.

Kilka miesięcy temu Ashley urodziła swoje pierwsze dziecko, jej ciało bardzo się zmieniło podczas ciąży, pojawiły się rozstępy. Ale Ona ich nie ukrywa. Ile z nas się ich wstydziło? Przyznaję, że ja tak . A Ty?

- wyznała.

Opinie internautek podzielone

Jedna część obserwatorek Martyny przyznała jej rację, natomiast druga część - wyraziła oburzenie i niezgodę w promowaniu... otyłości .

Nie popieram, otyłość to choroba nie leczona prowadzi do wielu komplikacji zwłaszcza w podeszłym wieku.

Mam mieszane odczucia..Czy naprawdę wszystko trzeba pokazywać całemu światu..?

Mamy skłonności do popadania w skrajności. Promuje się albo niedowagę albo otyłość. Ani jedno ani drugie nie jest zdrowe. Tak dla zdrowych, atletycznych sylwetek, ruchu, zdrowego podejścia do dbałości o ciało. Otyłości mówię nie.

Mam rozstępy. Ciąża robi swoje. Ale to jest naturalne i nie przejmuję się tym. Mój mąż kocha mnie taką jaką jestem. Nie ma czego się wstydzić. Kobietki wspierajmy się ❤️???

Teraz to rozmiar 38 to już plus size ??‍♀️

- piszą obserwatorki.

Ashley Graham wzięła udział w sesji zdjęciowej kostiumów kąpielowych. Z dumą pokazała ciążowe rozstępy.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości