Gwiazdy

Ma zaledwie 6 lat, a na deskorolce jeździ jak zawodowiec. Martyna Wojciechowska: "Prawdziwa pasja nie zna płci ani wieku"

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Płeć, wiek, wygląd czy pochodzenie nie powinny mieć wpływu na nasze wybory. Często to rodzice powstrzymują swoje dzieci przed pasjami, które wydają się niebezpieczne, zbyt "męskie" dla dziewczynki lub "za kobiece" dla chłopca. Temat ten poruszyła w sieci Martyna Wojciechowska. Podróżniczka opublikowała filmik 6-letniej skaterki, która udowodniła, że chcieć to móc.

Dziewczynki rozwijają swoje pasje

Piłka nożna, deskorolka, czy gra na konsoli. Kto powiedział, że to rozrywka przeznaczona tylko dla chłopców? Jak się okazuje, coraz więcej dziewczynek zabiera się za te sporty i ku zdziwieniu otoczenia radzą sobie znakomicie. Pasja przecież nie powinna znać płci ani wieku. Bez względu na to, kim jesteśmy, mamy przecież prawo do rozwijania się, próbowania nowych rzeczy i poznawania świata. To hasło powinni zatem przyswoić sobie wszyscy rodzice, dając jednocześnie swoim pociechom możliwość wyboru własnej, indywidualnej ścieżki.

Temat ten w mediach społecznościowych poruszyła także Martyna Wojciechowska. Podróżniczka opublikowała na Instagramie filmik 6-letniej dziewczynki, która wśród chłopców, ubrana w uroczą spódniczkę, doskonale jeździ na desce.

Prawdziwa pasja nie zna płci ani wieku! Spójrzcie tylko na tę 6-letnią skaterkę, Paige Tobin, i radość, którą Jej ten sport sprawia! Mam nadzieję, że nigdy nie usłyszy, że to nie jest poważne zajęcie dla dziewczyn i będzie mogła rozwijać skrzydła

– napisała Martyna.

Fani komentują post Martyny Wojciechowskiej

Instagramowy wpis Martyny pobudził fanów do dyskusji. Pod filmikiem momentalnie pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których to internauci nie tylko zachwycali się umiejętnościami małej gwiazdy, ale także bezapelacyjnie zgodzili się ze słowami podróżniczki. Jak przyznali, rodzice, którzy pozwalają dziecku samodzielnie podejmować decyzje i rozwijać wybrane przez siebie pasje, są nieocenionym skarbem.

- To jest mega, kiedy rodzice pozwalają dziecku się rozwijać. Rozwijać to, co chce dziecko, nie, rodzic. Brawo dla jej rodziców

- Bardzo wzruszający jest ten fragment, jak dziewczynka dokonuje wyboru i po prostu jedzie, tyle w tym momencie jest odwagi, a zarazem radości i dziecięcej frajdy. W Polsce jedynie, co by w pierwszej chwili usłyszała to: Boże dziecko, rozbijesz sobie głowę/połamiesz nogi - pisali fani.

Martyna Wojciechowska i jej nowa pasja. Za namową córki założyła kanał na YouTube

Zobacz także:

Dziewczyny z "Top Model" opowiedziały o swojej miłości. "Zaręczałyśmy się dwa razy"

Dominika i Roksana walczą o marzenia. Dziewczyny potrzebują funduszy na start w Mistrzostwach Świata Cheerleaderek w USA

Niegrzeczne dziewczyny wkroczyły na salony! Jak zmieniło się życie zwyciężczyń Projektu Lady

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości