Gwiazdy

Victoria Beckham w ogniu krytyki. Skierowała swoich pracowników na przymusowe urlopy

Gwiazdy

Aktualizacja:

Majątek Victorii Beckham szacowany jest na 335 milionów funtów. Mimo to projektantka mody zdecydowała się wysłać swoich pracowników na przymusowe urlopy, tym samym korzystając z brytyjskiego programu pomocowego dla przedsiębiorców.

Victoria Beckham - marka modowa w czasie pandemii

Victoria Beckham ściągnęła na siebie falę krytyki, gdy na jaw wyszło, że właścicielka marki modowej sygnowanej własnym nazwiskiem wysłała swoich pracowników na „furlough” – przymusowe urlopy. Powód? Pomocowy program rządu brytyjskiego zapewnia pokrycie 80 proc. pensji pracowników, którzy zostali skierowani na takie przymusowe wakacje. W sieci zawrzało, ponieważ internauci nie spodziewali się, że to akurat multimilionerka zdecyduje się sięgnąć po wsparcie ze strony rządu, a zatem i podatników.

30 pracowników marki modowej VICTORIA BECKHAM otrzymało oficjalnego maila z potwierdzeniem, że przez najbliższe dwa miesiące lwią część wynagrodzenia będą otrzymywać od rządu. Przy tym, Victoria zapewniła, że pozostałe 20 proc. będzie dopłacać z własnej kieszeni, choć nie jest do tego prawnie zobligowana.

To jednak nie zniwelowało krytyki, jaka pojawiła się w sieci – szczególnie na Twitterze. Komentujący przywoływali historie swoich bliskich, również przedsiębiorców, którzy pomimo trudności wypłacają swoim pracownikom pełne wynagrodzenie bez konieczności szukania pomocy z zewnątrz. Internauci zaczęli również oszacowywać, ile warta jest kolekcja torebek Hermes należąca do Victorii. Zwrócono także uwagę, że zaledwie kilka tygodni temu Beckhamowie zdecydowali się na kupno kolejnej posiadłości. Na dom w Miami przeznaczyli 17 milionów funtów.

Victoria Beckham - majątek

Niewielu zdaje sobie sprawę, że marka modowa Victorii od 10 lat przynosi milionowe straty. W 2018 roku opiewały one na kwotę 12,5 miliona funtów. Mimo że model biznesowy w tym przypadku stał się niewydolny, Victorii zależy na utrzymaniu marki. Wsparcie na przestrzeni ostatnich lat uzyskiwała od swojego męża, Davida.

Komentującym działania Victorii nie umknął również jej ekstrawagancki styl życia, którego elementy projektantka stale pokazuje w mediach społecznościowych. Według Daily Mail, Beckhamowie regularnie podróżują prywatnymi odrzutowcami, wspomniane elementy kolekcji Birkin warte są zaś pomiędzy 10 000 a 80 tysięcy funtów. Ostatnio sławna rodzina przeznaczyła także 100 tysięcy funtów na imprezę urodzinową swojego najstarszego syna, Brooklyna. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w ocenie polityki firmy Victoria Beckham internauci są zgodni: „Wielkie rozczarowanie”.

Zobacz także:

Klinika szycia maseczek ochronnych. „Bohaterkami naszego projektu jest nasz cały zespół”

Innowacyjny pomysł polskiej licealistki. Stworzyła fikcyjny sklep dla ofiar przemocy domowej

Jak Wielkanoc spędzą Kinga Rusin i Piotr Kraśko? "To będzie przykre" - wyznała Kinga

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Cover Video/x-news

Pozostałe wiadomości