Gwiazdy

Mariusz Szczygieł ma sposób na hejterów. "Sprawdza się to zwłaszcza, jeśli ktoś przysyła mi taką laurkę na prive"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch

Media społecznościowe stały się jednak przestrzenią do anonimowego wylewania hejtu. Z tym w dzisiejszych czasach mierzy się wiele znanych i lubianych osób. Swój sposób na nieprzychylne wiadomości znalazł Mariusz Szczygieł. Co robi, gdy internauci wysyłają mu wulgarne wiadomości?

Mariusz Szczygieł znalazł sposób na walkę z hejterami

Mariusz Szczygieł podkreślał już, że kilkukrotnie padł ofiarą hejterów. Internauci z anonimowych kont wysyłali do dziennikarza niemiłe wiadomości. Na Instagramie opublikował ich screeny i zdradził, jak powinniśmy rozprawiać się z wulgarnymi zaczepkami nieznajomych.  

- Spójrzcie, po raz kolejny moja metoda na hejterów sprawdza się. Już kiedyś dawałem Wam przykład faceta, który mnie obraził, spytałem go więc tylko: "A to my jesteśmy po imieniu?". Na co napisał: "Przepraszam pana". Dziś dwa następne przykłady, kiedy ominięcie reakcji na wulgarną zaczepkę (w sprawie listu do Stinga, jak się domyślam) i próba nawiązania rozmowy powoduje jakiś rodzaj skruchy. Sprawdza się to, zwłaszcza jeśli ktoś przysyła mi taką laurkę na prive. Jestem ciekawy, co to za psychologiczna reakcja zachodzi… - czytamy w poście.

Walka z hejtem

Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci
Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Jak się okazało, sposób Mariusza Szczygła sprawdził się idealnie. Autor wiadomości przeprosił dziennikarza i przyznał, że poniosły go emocje.

Mariusz Szczycieł rozprawia się z hejterami

Pod postem Mariusza Szczygła pojawiło się wiele komentarzy. Fani przyznali, że podziwiają dziennikarza za tak wyważone odpowiedzi. Niestety, często w nerwach, mówimy i piszemy coś, czego potem żałujemy. Co więcej, agresywne zachowanie nakręca tylko naszego przeciwnika do dalszej walki.

- "Szanuję bardzo takie wyważone reakcje, tak trzeba, choć ja albo zareagowałabym ostro, albo popłakałabym się dosłownie lub w duszy...a to nie jest droga, żeby coś się zmieniło i poprawiło dookoła", "Bycie uprzejmym rozbraja agresję, znam to z życia" - pisali fani.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości