Marie Kondo zachęcała do sprzątania, ale zmienia zdanie: "Zrezygnowałam z tego". Dlaczego?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
edziecko.pl
przybory do sprzątania

Marie Kondo opracowała autorską metodę sprzątania. Stworzony przez nią system podbił świat i odmienił wiele domów oraz mieszkań. Po latach wyznała, że przestrzeganie tych zasad stało się niezwykle trudne, a utrzymanie porządku stanowi dla niej ogromne wyzwanie. Skąd ta zmiana?

Marie Kondo i jej "Magia sprzątania"

Marie Kondo stworzyła autorski system sprzątania o nazwie KonMari. Jego zasady szczegółowo opisała w wydanej w 2014 roku książce "Magia sprzątania". Publikacja i sama metoda stała się na tyle popularna, że kobieta udzielała licznych wywiadów, a także prowadziła program w jednej z platformy streamingowych. Uczyła w nim Amerykanów, jak sprzątać i jak pozbyć się z domu czy mieszkania niepotrzebnych rzeczy.

Porządki domowe

Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okienDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Co ciekawe, zamiłowanie do porządku opuściło Marie Kondo, gdy została mamą. Kobieta całkowicie przewartościowała swoje poglądy. Na własnej skórze przekonała się, że opieka nad trójką maluchów i utrzymanie domu w idealnym porządku to rzeczy, których nie da się pogodzić.

Marie Kondo - czy przy dzieciach można utrzymać porządek?

O tym, jak macierzyństwo odmieniło ją samą i podejście do sprzątania, Kondo opowiedziała w wywiadzie, którego udzieliła portalowi Washingtonpost.com. Zachęca w nim m.in. do tego, aby kobiety stworzyły swój własny rytm i nie działały wbrew sobie.

- Do tej pory profesjonalnie zajmowałam się sprzątaniem, więc starałam się zawsze utrzymywać porządek w domu. Zrezygnowałam z tego. Teraz zdaję sobie sprawę, że najważniejsze jest dla mnie spędzanie czasu z dziećmi - tłumaczyła. Jak dodała, że w jej domu panuje bałagan, a odkąd ma dzieci, nie poświęca na sprzątanie tyle czasu, co wcześniej.

Po tym wyznaniu na Marie Kondo Marie spadła fala krytyki. Wielu komentujących nazywa ją hipokrytką. Niektórzy wyśmiewają jej postawę, zarzucając, że wszystko robiła dla pieniędzy, a kiedy zarobiła dość, postanowiła się wycofać ze wszystkiego, co robiła i mówiła.

Co wy o tym sądzicie? Przecież każdy z nas, wraz z nowymi doświadczeniami, ma prawo zmienić zdanie na jakiś temat.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Peter Dazeley/Getty Images

Pozostałe wiadomości