Gwiazdy

Marianna Linde - talent ma w genach. Córka Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki w DDTVN

Gwiazdy

Aktualizacja:

Marianna Linde to aktorka, piosenkarka i poetka – przejawia dużo talentów. Córka Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Nazwisko Linde, które nosi Marianna to nazwisko rodowe jej pradziadka Juliana Linde.

Historia nazwiska

Nazwisko, jakie odziedziczyła Marianna, pochodzi od jej dziadka Edwarda Linde-Lubaszenko. Jego ojcem był Niemiec szwedzkiego pochodzenia, Julian Linde, który wyjechał w 1939 z zajętego po wybuchu II wojny światowej przez ZSRR Białegostoku. W 1941 Edward wraz z matką, z pomocą radzieckiego kapitana Mikołaja Lubaszenki, przeprowadzili się do Archangielska, podając się za jego rodzinę. O swoim prawdziwym ojcu aktor dowiedział się dopiero w dorosłym życiu. W 1991 postanowił dodać człon Linde do nazwiska Lubaszenko.

Rodzinny talent

Marianna przyznała, że już w podstawówce prezentowała swój talent wokalny na licznych festiwalach szkolnych.

Śpiewam więc od lat i naprawdę chciałabym nagrać kiedyś płytę, fajnie by było mieć również swój zespół, jednak nie jest to proste, bo z moim niedoczasem na co dzień nie udałoby mi się stworzyć zespołu, trzeba się temu oddać w pełni.

Oprócz śpiewania Marianna zajmuje się także aktorstwem. Córka znanego aktora jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Mogliśmy zobaczyć ją już w serialu „Zakochani po uszy”, „Żmijowisko” oraz w filmie „Sztos 2”.

Rezygnacja z serialu na rzecz teatru

Marianna zrezygnowała z roli w serialu „Zakochani po uszy” na rzecz głównej roli w Joanna d’Arc. Jak twierdzi artystka, nie pogodziłaby czasu na obie produkcje. Wciąż uczy się spinać dzień za dniem.

Pierwszy raz gram główną rolę i to jeszcze w operze. To ambitne przedstawienie. Muszę bardzo pilnować rytmu, muzyki i grać, postać przeżywającą skrajne emocje.

- powiedziała.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości