Gwiazdy

Marianna Gierszewska o bliskości osób z niepełnosprawnościami. "Ich świat miłosny nie różni się od twojego"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East NewsMarianna Gierszewska

Marianna Gierszewska poruszyła w sieci temat związków osób z niepełnosprawnościami. Aktorka przyznała, że choroby nie przeszkadzają pacjentom kochać, współżyć czy być rodzicami. "Ich świat miłosny nie różni się od twojego"- dodała.

Marianna Gierszewska o stomii

Marianna Gierszewska otwarcie mówi o swojej chorobie. W wieku piętnastu lat otrzymała diagnozę: wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Aktorka od wielu lat żyje więc ze stomią i edukuje na jej temat społeczeństwo. Jak przyznała, wiele osób wciąż zadaje te same pytania: "czy stomia boli?" oraz "a co z seksem?" Gwiazda w jednym z postów postanowiła szczerze odpowiedzieć o związkach ludzi z niepełnosprawnościami.

Jestem szczęśliwa, mogąc wesprzeć kampanię "Pełnosprawni w miłości", której celem jest obalenie stereotypów związanych z seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową. Ich świat miłosny nie różni się od Twojego: osoba na wózku może mieć wspaniały seks… kobieta z protezą może mieć match’a na Tinderze… chłopak bez ręki może przeżyć swój zawód miłosny… panna młoda na wózku może zatańczyć swój pierwszy taniec… dziewczyna o kulach może nosić seksowną bieliznę… i wyglądać w niej jak milion dolarów! 

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W dalszej części Marianna zdradziła, jak w pierwszych miesiącach wyglądała jej relacja z partnerem, obecnym mężem. - Kiedy pierwszy raz powiedziałam Miloszowi o stomii, pragnęłam, by zobaczył mnie ponad moją chorobą. Tak naprawdę, byłam przecież zwyczajnie zakochaną 18-latką, którą wyróżniało tylko jedno: cały pakiet doświadczeń. I tak, życie udowadnia mi to każdego dnia. Może dzielić nas naprawdę wiele, ale pasje, uczucia, ekscytacje i namiętności … pozostają te same. W miłości przecież… wszyscy jesteśmy pełnosprawni – dodała.

Fani dziękują za szczerość

Pod postem Marianny pojawiło się wiele komentarzy. Fani dziękowali aktorce za szczerość, za to, że otwarcie dzieli się swoimi doświadczeniami. Internauci poinformowali również, że wspierają kampanię. - "Piękna kampania, piękna Ty", "Mój najpiękniejszy Człowiek w cyberprzestrzeni..duchowo i wizualnie", "Stomia nie zamknęła na świat, na życie, na seks. Wszystko jest normalnie, no czasem nie, ale jest tak jak powinno być", "Każdy potrzebuje miłości i bliskości, Każdy bez wyjątku. Tylko jednemu będzie nawet przeszkadzać 3 kg za dużo lub nie taki odcień blondu, a drugi pokocha wszystko tak, jak jest i to jest prawdziwa miłość" - pisali fani.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Pozostałe wiadomości