Gwiazdy

"Co tydzień spowiadałam się z masturbacji" Margaret wyznała, że chce wystąpić z Kościoła!

Gwiazdy

Margaret

Margaret chce dokonać apostazji - czyli chce wystąpić z Kościoła. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedziała w rozmowie z magazynem "Playboy".

Więcej:

"Wierzę w Boga i jestem gejem"

Margaret udzieliła wywiadu magazynowi "Playboy". W rozmowie poruszony został m.in. temat Kościoła i tego jak Kościół postrzega ludzką cielesność. Ten właśnie problem najbardziej przeraża Margaret. Dlaczego?

Mam takie wspomnienie z okresu nastoletniego, gdy jeszcze regularnie byłam przymuszana do chodzenia do kościoła i co tydzień spowiadałam się z masturbacji. LOL. Of course I did. Z perspektywy czasu przeraża mnie, jak bardzo poznawanie własnego ciała było i jest stygmatyzowane - wyznała Margaret.

Zobacz też: Anna Mierzejewska, nowa naczelna Playboya: "Kobieta w ciąży jest seksowna, też uprawia seks!"

To dlatego Margaret myśli poważnie o wystąpieniu z Kościoła:

Dlatego planuję w najbliższym czasie dokonać apostazji - dodała piosenkarka.

Apostazja – świadome i dobrowolne porzucenie wiary

Co to jest apostazja? Apostazja to określenie zaczerpnięte z języka greckiego i oznacza „odstąpienie”. To pojęcie znane w wielu religiach. Apostata w judaizmie jest wykluczony ze wszystkich rytuałów religijnych i nie może zostać pochowany na cmentarzu żydowskim. U świadków Jehowy osoba taka nazywana jest „wykluczonym”.

Również w islamie możliwa jest apostazja, pod warunkiem, że nie wiąże się ona ze zwalczaniem wyznawców. W katolicyzmie aktu apostazji może dokonać każda osoba pełnoletnia, która spełni określone warunki. Nie jest to jednak proces łatwy. Odejście od kościoła to decyzja bardzo poważna, która musi być podjęta w pełni świadomie i dobrowolnie. Osoba porzucająca wiarę to apostata.

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości