Gwiazdy

Marcin Szczurkiewicz z Kabaretu Skeczów Męczących i jego sportowe pasje. "Wielokrotnie umierałem na trasie biegu"

Gwiazdy

Znamy go jako artystę kabaretowego z grupy Kabaret Skeczów Męczących. Teraz poznaliśmy jako sportowca amatora. Jak Marcin Szczurkiewicz wybiegał sobie pasję? Zobaczcie materiał.

Marcin Szczurkiewicz – biegacz amator

Marcin Szczurkiewicz to pochodzący z Kielc artysta kabaretowy. Znamy go z rozmaitych występów z grupą Kabaret Skeczów Męczących. Jak się okazuje, kabaret nie jest jego jedyną pasją.

Zorientowałem się po trzydziestce, że już nie jest tak dobrze jak by człowiek sobie życzył i postanowiłem coś zmienić. Zacząłem biegać. To był rok 2013. Pierwszy bieg zrobiłem w 2016 roku. To był dystans 10 km i ledwo go przeżyłem. Podczepiłem się jakichś starszych facetów. Wielokrotnie umierałem na trasie dziesięciokilometrowego biegu.

- opowiada.

Z czasem było jednak coraz lepiej. No, prawie. - Solidniejsze bieganie zacząłem z grupą, w Kielcach. Przyjaciele mnie wciągnęli (…) Biegi górskie, wybiegi 20-, 30-kilometrowe. Na pierwszych 30 kilometrach zemdlałem w lesie – wspomina Marcin Szczurkiewicz.

Na szczęście, już podczas maratonu było dużo lepiej. - Poradziłem sobie na maratonie. Udało się przebiec Nowy Jork, przeżycie totalne. Tam jest milion ludzi na trasie – mówi kabareciarz.

Marcin Szczurkiewicz - blog "Biegam i piję"

Do biegania nie udało się namówić kolegów z kabaretu, ale inne osoby już tak. W 2018 roku Marcin Szczurkiewicz założył humorystyczny blog zatytułowany "Biegam i piję".

- Jest mnóstwo mentorskich kanałów, super profesjonalnych, ale z drugiej strony oddech jest potrzebny. Lubię spotkać się ze znajomymi, dobrze zjeść, wypić dobrze. Wszystko jest na tym kanale, ale nic nie przeszkadza w tym, żeby lubić sport. Kupa ludzi pisze, że "dzięki tobie wstałem sprzed telewizora" – zauważa artysta.

Wiecie, czym jest szczurkiewiczówka? Koniecznie zobaczcie cały materiał.

Zobacz też:

Dlaczego obśmiewamy to, czego się boimy? "Humor jest jednym z mechanizmów obronnych"

Szalone życie Łukasza Rybarskiego. "Dzięki takim ludziom jak on, ten świat idzie do przodu"

"Teściowa Śpiewa" – zespół, który przywraca do życia warszawski folklor

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Magda Nabiałczyk

Pozostałe wiadomości