Gwiazdy

Marcin Sójka przedstawia nowy singiel. "Retro w głowie" zapowiada płytę w klimacie lat 80.

Gwiazdy

Aktualizacja:

Marcin Sójka wraca z nowym utworem "Retro w głowie", który zwiastuje jego drugi album.Zgodnie z planem płyta ma się ukazać późną wiosną. Wokalista pragnie przypomnieć słuchaczom analogowe czasy, nawiązując brzmieniem do lat 80. Czy szykuje się nowa odsłona Marcina?

Marcin Sójka – nowy utwór

Marcin Sójka uwielbia stare utwory i to, co było kiedyś. Jak twierdzi, jest właścicielem starej duszy, a przejawem tego, co gra mu w sercu, jest nowy singiel "Retro w głowie" . Piosenka utrzymana w klimacie i brzmieniu lat 80 jest zapowiedzią nowej płyty artysty.

To jest singiel zapowiadający płytę, która będzie w klimacie lat 80. Faktem jest, że naprawdę produkcja idzie dosyć opornie, długo się schodzi, ponieważ chcemy to zrobić porządnie. Wszystko, co robimy, jest nagrywane w studiu i przez żywego człowieka. Nie używamy komputera

- podkreślił Marcin Sójka.

W nowym utworze wokalista kolejny raz podkreśla swoje zamiłowanie do analogowych rzeczy. W teledysku do "Retro w głowie" zobaczyć możemy zarówno stare telewizory, kasety VHS, jak i karty telefoniczne.

Wspólny mianownik utwór zyskuje także dzięki brzmieniu. Dźwięki gitary oraz syntezatorów idealnie oddają klimat dawnych lat.

Marcin Sójka – artysta o niezwykłym głosie

Marcin Sójka szerszej publiczności dał się poznać jako artysta o niebywały głosie. Pierwsze single wokalisty "Zaskakuj mnie", "Dalej" i "Lepiej" zyskały grono wiernych fanów.

Obecnie muzyk pracuje nad nowym materiałem, a inspiracją są dla niego artyści, których słuchał i podziwiał w czasach dzieciństwa. Marcin wychował się na muzyce m.in. Zbigniewa Wodeckiego czy Andrzeja Zauchy - mistrzów, którzy stali się jego autorytetem i wzorem.

Bardzo lubię wszystko, co stare, lubię lata 80. Nawet teraz mam tak, że z sentymentem wracam do swoich ulubionych filmów i muzyki. Moją inspiracją jest Andrzej Zaucha, który wprowadzał nowe brzmienia klawiszowe

– mówił Marcin Sójka w dzień Dobry TVN.

Marcin wystąpił także na naszej scenie. Posłuchajcie jego nowego utworu - "Retro w głowie":

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Spotkała się z Libankami walczącymi o wolność kobiet. "Jak im wytłumaczyć, że w Polsce miałyśmy te prawa i je straciłyśmy?"

Lekarze proszą ozdrowieńców o oddawanie osocza. Dorota Gardias: "Ja na pewno to zrobię"

Podlasie inaczej. Michał Cessanis pokazał, jak aktywnie spędzić czas w malowniczym regionie

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości