Gwiazdy

Laureatka Oscara, Marcia Gay Harden w Polsce!

Gwiazdy

Aktualizacja:

12. edycja festiwalu Mastercard OFF CAMERA coraz bliżej! Wielka gwiazda - Marcia Gay Harden jest przewodnicząca jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych. Poznajcie szczegóły konkursu i dowiedzcie się więcej o przewodniczącej jury.

Zobacz też: "Ciemno, prawie noc" już w kinach! Czy warto zobaczyć?

Marcia Gay Harden - kim jest przewodnicząca jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych?

Marcia Gay Harden zagrała w ponad 60 filmach w towarzystwie takich gwiazd, jak: Robin Williams, Diane Keaton, Brad Pitt czy Anthony Hopkins. Gwiazda ma na koncie Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Pollock”. Zagrała również w takich produkcjach jak: „Ścieżka strachu” braci Coen, „Rzeka Tajemnic” Clinta Eastwooda czy „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Wystąpiła również w ekranizacji „Pięćdziesięciu Twarzy Grey’a”.

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Trzebiatowską, Dyrektor Artystyczną Festiwalu Mastercard OFF CAMERA, która opowiedziała nam o kulisach festiwalu i o samej Marci Gay Harden, która została przewodnicząca jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych.

Jak udało się zaprosić tak wielką gwiazdę?

Zaproszenie gwiazdy nie jest problemem. Największym problemem są grafiki i plany zdjęciowe gwiazdy, które się zmieniają (...) Marcia Gay Harden jest nieprawdopodobnie utalentowaną aktorką, nie tylko filmową, ale i teatralną i telewizyjną (...) Ale wracając do zaproszenia Marci, my mieliśmy dużo szczęścia. My najczęściej rozmawiamy z agentami gwiazd. Oczywiście bardzo pomaga, kiedy gwiazda jest zainteresowana, czy to Polską, czy Krakowem. Marcia mówiła, że była w Warszawie, ale że bardzo chciałaby pojechać do Krakowa, bo nie miała okazji ostatnim razem - powiedziała Anna Trzebiatowska.

Pozostali członkowie jury to:

 • Laura Rosenthal, reżyserka casingów,
 • Kim Yutani, dyrektor programowa Festiwalu Filmowego w Sundance,
 • Jonathan Romney, jeden z najbardziej znanych krytyków filmowych w Wielkiej Brytanii.

Filmów w konkursie jest dziesięć, jury jest bardzo zróżnicowane - powiedziała Anna Trzebiatowska.

  Filmy, które biorą udział w konkursie

  W konkursie biorą udział m.in. filmy: "Słodki koniec dnia", "Ciemno, prawie noc", "Okna, okna" i "Krew Boga".

  Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

  Pozostałe wiadomości