Gwiazdy

Mam Talent! Znamy kolejnych finalistów. Malwina Kowalowicz i Łukasz Fraś "Luqo Art" wygrali 4. półfinał

Gwiazdy

Aktualizacja:

Emocje po czwartym półfinale dwunastej edycji programu Mam Talent! jeszcze nie opadły, a my w studiu Dzień Dobry mieliśmy przyjemność gościć jego zwycięzców: Malwinę Kowalowicz i Łukasza Frasia "Luqo Art".

Teraz - przygotowania do wielkiego finału!

Jak dziś czują się finaliści programu "Mam Talent!"? Czy stres już minął i szykują się do finałowego starcia?

Malwina w finale Mam Talent!

Malwina Kowalowicz ćwiczy dopiero od półtora roku, ale jej umiejętności zachwyciły jurorów. Jak zareagowała na wczorajszy sukces?

Malwina Kowalowicz: Byłam zaskoczona, ale tez bardzo się cieszyłam, że to jest juz finał!

Pół życia treningów

Łukasz swoją dyscyplinę trenuje już "pół życia", czyli od kilkunastu lat. Podczas tworzenia swoich choreografii inspiruje się przede wszystkim muzyką.

Łukasz Fraś: Muzyka mnie inspiruje. Potem mam jakieś wizje do muzyki i dochodzę do wniosku, czy jest ok, czy nie ... tak tworzę.

Finaliści dwunastej edycji Mam Talent!

IMIĘ I NAZWISKO: MALWINA KOWALOWICZ

WIEK: 10 LAT

MIEJSCOWOŚĆ: OPOLE

TALENT: AKROBATYKA POWIETRZNA

Malwina ma 10 lat i mieszka w Opolu. Lubi uczyć się nowych rzeczy, mieć wyzwania i je realizować. Kiedy dowiedziała się o odbywających się zajęciach w jej mieście z aerial dance, od razu chciała spróbować nowej dyscypliny. Na początku trenowała pole dance, później aerial hoop i trapez, a następnie szarfy i aerial cube. Aerial hoop uczy się od półtora roku pod okiem instruktorki. Trenuje również sama szlifując nowe elementy, kombinując z nowymi przejściami. Uprawia też gimnastykę, techniki tańca i akrobatykę sportową, a ostatnio kalistenikę. Ćwiczy codziennie i nie wyobraża sobie dnia bez treningu. Jeździ na różne warsztaty i bierze udział w zawodach, w których zwykle zajmuje wysokie miejsca. Idolem jest jej trenerka i tancerz Carlos França. Chciałaby być częścią Cirque Du Soleil, a później trenerką.

IMIĘ I NAZWISKO/PSEUDONIM: ŁUKASZ FRAŚ „LUQO ART” WIEK: 32 LATA MIEJSCOWOŚĆ: ZATOR K. KRAKOWA TALENT: KONTORSJONISTYKA

Łukasz jest artystą i jednym z najbardziej „rozciągniętych" ludzi na świecie. Od 16 roku życia jego pasją jest ekwilibrystyka oraz kontorsjonistyka. Pracuje w największym Parku Rozrywki w Polsce, gdzie prezentuje swoje umiejętności. Chłopak doprowadził swoje ciało do mistrzowskiej formy systematycznie trenując. Ma za sobą wiele lat ciężkiej pracy, wiele godzin spędzonych na salach gimnastycznych, scenach teatralnych czy nawet korytarzach szkolnych.

Zaczął trenować, gdy miał 16 lat. Łukasz brał udział w zajęciach Centrum Kultury, gdzie uczono tańca break dance. Z czasem postawił na rozwój artystyczny. Zaczął eksperymentować, próbować, szukać pomysłu na siebie. To co dziś potrafi, to połączenie kontorsjonistyki i ekwilibrystyki. Jest jedną z nielicznych osób na świecie, która może się popisać takimi umiejętnościami. Ma gibkie ciało o większym zakresie ruchu niż u przeciętnego człowieka.

Zobacz też:

Bartek Kurowski – śpiewający kontratenorem trener o wielkim sercu

Klaudia Kulawik po 11 latach zaśpiewała na scenie „Mam Talent”. Jak dziś wygląda?

Łukasz Chwieduk i Duet Acro Studio w finale Mam Talent: "Czeka nas teraz dużo pracy"

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości