Gwiazdy

Mam Talent: uczestnik z Nigerii podbił serca jurorów śpiewając po polsku

Gwiazdy


Dani Millz Chukwunwike to 23-letni Nigeryjczyk, który zachwycił jury programu "Mam Talent". W drugim odcinku 12. edycji show wykonał utwór Grzegorza Hyżego "O Pani". O swojej pasji do muzyki Dani opowiedział w Dzień Dobry TVN. Jak się znalazł w Polsce?

Dani Millz Chukwunwike to 23-letni muzyk, twórca pomysłów, piłkarz, pływak, aktywista i maratończyk, który urodził się w Nigerii. Jego ojciec jest inżynierem budownictwa, a mama doktorem botaniki i mikrobiologii. Dani ma dwie siostry - obie studiują, z tym że młodsza jest także odnoszącą sukcesy lekkoatletką.

>>> Zobacz także:

Trzy lata temu Dani przyjechał do Polski, aby kontynuować studia informatyczne. Ukończył je w zeszłym roku, uzyskując tytuł inżyniera.

Dani dobrze czuje się w naszym kraju:

Polska to kraj dla wszystkich, ale trzeba mieć kochające serce i szczery umysł, aby zobaczyć jej PIĘKNO. Od dzieła sztuki na ścianie ulicy, przez piękno serca, aż po powietrze, którym się oddycha.

Miłość do muzyki

Dani z muzyką związany jest od dzieciństwa. Od 4. roku życia był członkiem dziecięcego chóru kościelnego, a kiedy miał 7, 8 lat pisał już swoje piosenki.

Muzyka jest dla mnie czymś więcej niż pasją. To jest moje przeznaczenie.

- przyznał.

Po przyjeździe do Polski zawodowo związał się z muzyką. Pracuje w stowarzyszeniu Dom Wschodni jako menadżer projektu You Can Sing It, w którym sam kiedyś wziął udział. Jest to konkurs piosenki dla obcokrajowców mieszkających w Polsce. W 2017 roku Dani zajął w nim drugie miejsce.

Teraz to on pomaga cudzoziemcom w nauce polskiego i kultury przez śpiew.

Poza sympatią do polskiej muzyki popularnej Dani odkrył w Polsce również swoje hip hopowe oblicze. Pod koniec 2018 roku ukazał się jego pierwszy singiel, zatytułowany "Piękne miejsce".

Udział w Mam Talent

Muzyk z chęcią chodzi na przesłuchania i castingi. Niedawno wziął udział w 12. edycji programu Mam Talent, w którym zaśpiewał po polsku przebój Grzegorza Hyżego "O Pani". Dlaczego wybrał ten utwór?

To pierwsza piosenka, która do mnie przemówiła.

Jego występ zachwycił jurorów Mam Talent.

Jestem w szoku, to było bardzo dobre.

- powiedziała Agnieszka Chylińska.

Dzięki pozytywnym notom Dani przeszedł do kolejnego etapu programu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości