Gwiazdy

Kamilla Baar zamknięta w szklanej klatce na Malta Festival w Poznaniu. Co chciała przekazać?

Gwiazdy

Aktorka Kamilla Baar wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu artystycznym podczas Malta Festival w Poznaniu. Aktorka została na dobę zamknięta w szklanej klatce. Jaki wydźwięk ma jej performance?

Performance Kamilli Baar w Poznaniu

Podczas trwającego w Poznaniu Malta Festival Kamilla Baar została o 6 rano zamknięta w klatce w samym centrum miasta. Instalacja artystyczna miała zwrócić uwagę na fakt, że kobiety często są pozbawiane głosu i oceniane. W związku z tym, aktorka przez 24 godziny miała być głosem kobiety, poddanej oceniającym spojrzeniom przechodniów.

To nie pierwszy taki performance w karierze Kamilli Baar. W 2020 roku, 24 września, zamknęła się w szklanym prostokącie, który znajdował się przed Teatrem Śląskim na Rynku w Katowicach. Wtedy była to część 4-dniowego Festiwalu Open The Door.

Malta Festival Poznań 2021 - atrakcje

Malta Festival Poznań (kiedyś Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta) odbywa się na przełomie czerwca i lipca od 1991 roku. Powstał w celu stworzenia w Polsce okazji do zaprezentowania teatrów plenerowych, offowych i eksperymentalnych , a z czasem objął także inne sfery sztuki.

W ramach festiwalu przygotowano łącznie 143 wydarzenia, w które zaangażowało się ponad 600 artystów. 31. Malta Festival potrwa do wtorku, 29 czerwca.

Zobacz wideo: Performerka tańczyła w powietrzu, unosząc się na balonach wypełnionych helem. Spektakularna ceremonia otwarcia festiwalu w Wenecji

Zobacz także:

Gwiazdy i organizatorzy festiwali ogłaszają letnie koncerty. Kto i gdzie zagra?

Młodsza córka Andrzeja Grabowskiego jest w ciąży. Pochwaliła się pięknym zdjęciem z ukochanym

Córka aktora z "Na Wspólnej" idzie w ślady ojca. "Całe dzieciństwo spędziłam w garderobie"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Pozostałe wiadomości