Gwiazdy

Małgorzata Szumowska przewodniczy jury festiwalu w Londynie

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w świecie gwiazd?

Małgorzata Szumowska zasiada w jury konkursu głównego 65. BFI London Film Festival. To ogromny sukces polskiej reżyserki i szczególne okoliczności, bo właśnie na tym festiwalu pokazano jej pierwszy film.

Małgorzata Szumowska na festiwalu w Londynie

Małgorzata Szumowska została przewodniczącą jury konkursu głównego 65. BFI London Film Festival. To prestiżowe wydarzenie organizowane jest przez British Film Institute. Rozpoczęło się 6 października i potrwa do 17.

Dla reżyserki to szczególny festiwal, bo właśnie w jego trakcie, ponad 20 lat temu, pokazano jej pierwszy film "Szczęśliwy człowiek". Małgorzata Szumowska miała wówczas 25 lat i było to dla niej ogromne wydarzenie, jak podkreśliła w komunikacie prasowym, zawodowo dorastała na tym festiwalu.

Małgorzata Szumowska - życie prywatne i zawodowe

Małgorzata Szumowska jest polską reżyserką, scenarzystką i producentką filmową. Zadebiutowała w 2000 roku filmem "Szczęśliwy człowiek". Jej produkcje były doceniane w trakcie Festiwalu Filmowego w Berlinie. W 2009 roku wyprodukowała film "Antychryst" w reżyserii Larsa von Triera. Jej dzieła rozprawiają o miłości, ale także o trudach życia i próbach mierzenia się z nimi.

W 2001roku została żoną operatora filmowego Michała Englerta. Następnie związała się z Jackiem Drosio, z którym ma syna, Macieja. W 2011 roku wyszła ponownie za mąż, za aktora Mateusza Kościukiewicza. Mają córkę o imieniu Alina.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości