Małgorzata Rozenek-Majdan nie przebiera w słowach: "Nie mam cierpliwości na konwenanse". O co chodzi?

Gwiazdy

Aktualizacja:
fot. Kamil Piklikiewicz/Est News

Małgorzata Rozenek-Majdan przyłączyła się do osób, które nie mogą pogodzić się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Opublikowała w mediach społecznościowych bardzo mocny post, w którym wyraziła swoją krytykę.

Gwiazdy przeciwne orzeczeniu TK

Nie milkną echa po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia, zgodnie z którym aborcja przeprowadzana ze względu na nieodwracalne wady lub ciężką chorobę płodu, jest niezgodna z Konstytucją. Oznacza to, że po opublikowaniu wyroku nie będzie można usunąć ciąży uzasadniając to wspomnianą przesłanką.

Wielu Polaków jest oburzona decyzją TK i swoje niezadowolenie manifestuje na ulicach miast oraz w internecie. Gniew okazują także znane osoby, w tym m.in. Joanna Koroniewska, Kinga Rusin, Magda Gessler, Martyna Wojciechowska, Olga Frycz, Hanna Lis, a także Anja Rubik.

Małgorzata Rozenek-Majdan o wyroku TK w sprawie aborcji

O orzeczeniu sędziów Trybunału dosadnie wyraziła się również Małgorzata Rozenek.

Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK

- napisała w poście na Instagramie.

Na wpis Gosi zareagowało bardzo wiele osób, w tym jej mąż, Radosław Majdan:

Brawo kochanie? jestem z Tobą ?

Małgoś: 100/100

- stwierdziła Hanna Lis, natomiast Dawid Woliński dodał:

No i dobrze Gośka!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Mam chorego męża w szpitalu, chorą mamę, której nie mogę odwiedzić, przestraszone starsze dzieci w domu i 4 miesięczne niemowlę, które potrzebuje spokojnej mamy. Wszyscy razem od niedzieli jesteśmy na kwarantannie. Szczerze mówiąc nie wiem, do kiedy, bo Sanepid do tej pory nie odezwał się do nas i po prostu nie mam siły oraz cierpliwości na konwenanse. To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków. Kiedy PIS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z Was myślało: „to mnie nie dotyczy”. Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK. PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet Kiedyś Was rozliczymy ? Ogólnopolski Strajk Kobiet Dziś 23.10.2020 Godzina 19.00 Warszawa ul.Mickiewicza 49. #powiedzkomuś I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d... ?‍♀️ Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak Wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy ?‍♀️ I pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo!

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

>>> Zobacz także:

Bunt gwiazd wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. "Straszny dzień dla polskich kobiet"

Olga Frycz o wyroku w sprawie aborcji: "Jakim trzeba być potworem, żeby skazywać kobiety na traumę na całe życie"

Adele powraca w całkiem nowej roli. Wymagania? Nieskazitelny amerykański akcent

Zobacz wideo: "Ciągle musimy walczyć o podstawowe prawa". Protest po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

Autor: Iza Dorf