Gwiazdy

Małgorzata Ostrowska jakiej nie znacie. "Traktuję siebie i swoje ciało jako materiał do pracy"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Tej artystki nikomu nie trzeba przedstawiać. Małgorzata Ostrowska jest legendą polskiego rocka i ikoną lat 80. Nadal pisze piosenki i śpiewa. Jednak swoje zdolności artystyczne postanowiła uwidaczniać także w projektach graficznych, a nawet przelewa je na płótno. Od czego zaczęła się jej przygoda z malarstwem?

Małgorzata Ostrowska - artystyczna dusza

Jest wokalistką, kompozytorką i autorką wielu hitów. W przyszłym roku będzie świętować 40-lecie swojej pracy artystycznej. Teraz spełnia się także jako artystka-malarka. W planach ma m.in. wystawę swoich prac.

- Maluję najprostszymi farbami, czyli akrylami, to, co schnie bardzo szybko. Nie trzeba wielkiej wiedzy i przygotowania, aby się w tym poruszać. To jest rzecz zbyt świeża, żeby mówić o obrazach. Mam jeden skończony, drugi zaczęty, trzeci zamalowany. Natomiast zdecydowanie więcej mam prac komputerowych - wyznała Małgorzata Ostrowska i zdradziła, że pierwszy rysunek, jaki wykonała, to ilustracja do "Ciotki Danuty" Jana Brzechwy.

- Moja mam tworzy wszystko. Trochę to ignorowałem , myślałem, że jej przejdzie. Ku mojemu zaskoczeniu, nie wiem, ile lat temu to było, ale nie przeszło - powiedział syn Małgorzaty, Dominik Ostrowski.

Dlaczego rozpoczęła przygodę z grafiką komputerową? Jak wyjaśniła artystka, zajęcie to jest zdecydowanie "mniej werbalne".

- Nie jestem plastykiem, nie jestem malarzem, ale daje mu to dużą satysfakcję. Jestem człowiekiem, który lubi się sprawdzać w dużych wyzwaniach. Mam przeogromną tremę, jeśli chodzi o pokazanie moich prac, ponieważ nigdy w życiu nie rozpatrywałam tego pod tym kątem - powiedziała.

W planach jest już pierwsza wystawa. Pokazane zostaną cztery prace artystki, które przedstawiają samą Małgorzatę Ostrowską.

- Sama sięgam po siebie jako modelkę. Traktuję siebie i swoje ciało jako materiał do pracy. To nie jest przejaw narcyzmu, tylko po prostu jestem modelem. Pokazałam na tych pracach Małgorzatę Ostrowską taką, jaka nie była w planach do pokazania. Myślę, że odkryłam się tam zdecydowanie bardziej niż tutaj

- zdradziła Małgorzata Ostrowska w materiale.

Więcej na temat swojej twórczości, którą traktuje jako autoterapię, opowiedziała podczas rozmowy w studiu Dzień Dobry TVN. Zobacz wywiad:

Małgorzata Ostrowska - muzyczna twórczość

Na swoim koncie ma takie przeboje jak "Szklana pogoda", "Droga pani z TV", "Słowa", "Mister of America", "Po niebieskim niebie" czy "Meluzyna". Przez wiele lat była związana z zespołem Lombard. Solową karierę rozpoczęła 1999 r. Na 20-lecie swojej solowej kariery wydała wyjątkowy album "Na świecie nie ma pustych miejsc".

Myślę, że cała jest zaskoczeniem dla fanów, bo nie ma tam, rockowych, mocnych brzmień. Coś się tam przemknęło, natomiast jest głównie akustyczna. Zdarzają się tam przepiękne instrumenty jak harfa, jak kwintet smyczkowy, jak kontrabas

- powiedziała Malgorzata Ostrowska w Dzień Dobry TVN.

Na scenie Dzień Dobry TVN Małgorzata Ostrowska wykonała jeden z czternastu utworów z jej ostatniego krążka "Na świecie nie ma pustych miejsc". Posłuchajcie lirycznej piosenki "Zadzwoń":

Zobacz też:

Krzysztof Skiba chudnie, bo ćwiczy. Jak zrobić bułgarski przysiad i kaszubski rozkrok?

Muzyka, sport i optymizm, czyli pasje Maryli Rodowicz. "Uśmiecham się i do przodu!"

Anita Lipnicka nagrała protest song. W teledysku występują m.in. Kurdej-Szatan, Koroniewska i Drzewiecka

Autor: Jola Marat

Reporter: Radosław Męczykalski

Pozostałe wiadomości