Małgorzata Jamróz nie żyje. Miała 48 lat

Polska biegaczka zmarła po długiej i ciężkiej chorobie
Małgorzata Jamróz nie żyje
Źródło: SimpleImages/Getty Images
Małgorzata Jamróz, czołowa polska biegaczka nie żyje. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie. Była wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, a także reprezentowała nasz kraj w biegach na średnich i długich dystansach.

Małgorzata Jamróz przegrała długą walkę z ciężką chorobą. Polska lekkoatletka zmarła w wieku 48 lat. Była multimedalistka, mistrzynią polski w biegach na 3000 tysiące metrów z przeszkodami, dwukrotnie reprezentowała Polskę na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych.

Małgorzata Jamróz urodziła się 16 października 1973 r. W barwach klubu MKS Żak Kielce jako juniorka młodsza i juniorka, a także w kategorii młodzieżowej wywalczyła na mistrzostwach naszego kraju 11 medali, w tym siedem złotych. Zdobywała je na stadionie w hali i na biegach przełajowych na dystansach od 600 m do 2 km, a także w sztafecie 4×400 m.

Odnosiła także sukcesy za granicą. Zajęła na Światowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w belgijskiej Brugii w 1990 r. drugie miejsce w biegu na 800 m.

26 razy na podium mistrzostw Polski

Jako seniorka w 26 razy stawała na podium mistrzostw Polski. Była mistrzynią w biegu na 3000 m z przeszkodami i w sztafecie 4×400 m na stadionie oraz na 1500 i 3000 m w hali. Dwukrotnie reprezentowała nasz kraj na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych.

Małgorzata Jamróz zmarła 3 marca w Otwocku, gdzie mieszkała. Pochowana zostanie w sobotę 5 marca na cmentarzu w Fałkowie w powiecie koneckim. Uroczystości pogrzebowe rozpocznie o godz. 11 msza żałobna w tamtejszym kościele.